pexels-dima-valkov-3266700

Złoto czy srebro — co wybrać na prezent?

Wybierasz się na urodziny, imieniny lub szukasz prezentu na święta. Najczęstszy wybór pada na zakup biżuterii. Jednak jak się okazuje, nie jest to proste zadanie. Na rynku jest ogromny wybór różnorodnej biżuterii. Nie wiesz, czy zdecydować się na złoto, czy srebro i co będzie lepsze dla osoby obdarowywanej. Dodatkowo są pewne aspekty, które istotne są przy zakupie. Sprawdź, co jest ważne przy takimi wyborze oraz dla kogo jest złoto, a dla kogo srebro.

Co jest ważne przy wyborze biżuterii złotej i srebrnej?

Niewiele z osób wie, że wybór odcienia biżuterii jest bardzo istotny, ponieważ wpływa na to, czy skóra zostanie odpowiednio rozświetlona, czy tylko zostaną podkreślone jej niedoskonałości. Musisz przede wszystkim zastanowić się, czy osoba, dla której szukasz idealnego prezentu, lepiej będzie prezentować się w złocie, czy w srebrze. Analizuje się to poprzez typ urody, czy jest on chłodny, czy też raczej ciepły.

Najlepiej zrobić za pomocą oceny odcienia skóry. Ważną kwestią jest również dowiedzenie się jaki typ biżuterii ktoś lubi, coś eleganckiego, czy może bardziej klasycznego. Zwróć uwagę, co nosi najczęściej, co zwykle pojawia się na jej szyi, dłoniach, uszach, bądź nadgarstkach. Dobra obserwacja zdecydowanie ułatwi Ci wybór. Możesz także dopytać, co takiej osobie się bardziej podoba, a czego by nigdy nie założyła. To również będzie kolejna przydatna wskazówka.

Jeżeli już ustalisz odpowiednią kolorystykę, poznasz upodobania, to powinieneś zwrócić też uwagę na to, że złoto jest znacznie droższe od srebra. Srebrne dodatki potrafią być naprawdę piękne, lecz niestety dość szybko się utleniają i niszczą. Srebro rodowane śniedzieje wolniej, lecz jest dużo droższe. Złoto najczęściej sprzedawane jest w kolorze białym, żółtym i różowym. Oczywiście każde z nich jest traktowane inaczej, co może wpłynąć na trwałość materiału.

Pamiętaj, że kupując złoto, czy srebro, musisz zwrócić uwagę na to, czy posiadają próbę. Próba oznacza ilość czystego kruszcu, który został zawarty w stopie, z jakiego powstała dana rzecz. Jest to także połączenie złota/srebra z innym twardym metalem, ponieważ same czyste materiały są zbyt miękkie, aby stworzyć z nich kosztowności. Osoba, która je otrzyma, musi pamiętać o regularnym i dokładnym czyszczeniu oraz, aby przechowywać je w suchym i bezpiecznym dla nich miejscu. Są to dość delikatne kosztowności, które są często narażone na czynniki zewnętrzne i zniszczenie.

Dla kogo jest biżuteria złota, a dla kogo srebrna?

Złota biżuteria damska idealnie sprawdzi się dla Pań o ciemnej karnacji, kasztanowych włosach, ale także blond. Aby odpowiednio podkreślić ten typ urody, najczęściej poleca się więc biżuterię złotą. Skóra wówczas stanie się bardziej promienista, a jej kolor wyeksponowany. Srebrne dodatki z kolei są dedykowane dla kobiet o jasnej karnacji, na której widać rumieńce na twarzy, a odcień skóry jest chłodny. Kolor włosów, to zazwyczaj ciemny blond, brąz i czerń. Biżuteria srebrna będzie świetnie współpracować z taką urodą oraz ją podkreślać. W przypadku chłodnej urody można sięgnąć po złoto, ale zdecydowanie po białe, bądź różowe.

Wybór biżuterii dla kobiet nie jest prostym zadaniem, ponieważ jest on uwarunkowany upodobaniami, trwałością, a także urodą i wyglądem. Zapewne wiele z Pań nigdy nie zastanawiało się, czy dodatki, które noszą podkreślają ich zalety, czy też je przykrywają. Wiele z nich nie zdaje sobie sprawy, że dobiera niedopasowane do swojej urody dodatki. Dlatego, jeżeli będziesz planować zakup dla siebie, mamy, siostry, koleżanki, to koniecznie zwróć uwagę na powyższe kwestie. Z pewnością pomogą Ci w wyborze, aby nie popełnić faux-pas.

Czasami jednak warto mieć na uwadze (jeśli robimy prezent dla kogoś), co ta osoba faktycznie preferuje. Może się okazać, że nie lubi złotej biżuterii lub ją uczula, nawet jeśli jej uroda jest ciepła. W doborze prezentu zawsze najlepiej kierować się preferencjami osoby obdarowanej dlatego musimy dokładnie je poznać i pokornie za nimi podążać. W innym przypadku możemy kupić prezent, którego adresat/ka nigdy nie założy. To istotne, ponieważ biżuteria jest bardzo często kwestią szalenie indywidualną. Jeśli natomiast biżuterię kupujemy dla siebie — warto zastanowić się nad swoim typem urody i zdecydować czy nasze dotychczasowe preferencje idą w parze z tym, jak się w danej biżuterii prezentujemy.

Jeżeli jednak nadal będziesz głowić się, co sprawdzi się najlepiej, ponieważ nie masz sprecyzowanego gustu jeśli chodzi o biżuterię a cena nie gra dla Ciebie roli, to zawsze możesz poprosić o pomoc obsługę sklepu jubilerskiego, która z pewnością Ci podpowie, jaki zakup będzie najlepszy. Już teraz masz świadomość, czym się kierować przy doborze biżuterii.

Możliwość komentowania została wyłączona.