healthy-food-children-eat-fruits-vegetables

ZDROWA ŻYWNOŚĆ DLA DZIECI – JAKIE PRODUKTY WYBRAĆ ?

Zdrowe odżywianie wpływa na rozwój dziecka. Im lepsza jakość jedzenia, tym lepiej dla jego samopoczucia, dlatego menu maluchów powinno być komponowane w oparciu o wysokiej jakości, ekologiczne produkty dla dzieci. Jest to szczególnie istotne w przypadku najmłodszych, gdy do ich diety zostają włączone nowe produkty, takie jak starte jabłko czy marchewka.

ŻYWNOŚĆ EKOLOGICZNA DLA DZIECI

Produkty ekologiczne są znacznie bezpieczniejsze dla dzieci. Często nie przykuwają uwagi swoim nieidealnym wyglądem, w przeciwieństwie do idealnych oraz nadmiernie opryskiwanych warzyw i owoców z masowych upraw. Jednak zamiast nienagannego wyglądu, oferują intensywny, naturalny aromat oraz smak. Żywność ekologiczna dla dzieci pochodzi z certyfikowanych gospodarstw, które są regularnie kontrolowane i muszą spełniać określone warunki. Ich właściciele nie mogą stosować nawozów sztucznych ani chemicznych pestycydów, a hodowcy zwierząt mają zakaz stosowania pasz przemysłowych, stymulatorów wzrostu lub antybiotyków. Wszystko to jest bieżąco kontrolowane przez niezależne instytucje. Każdy producent, który posiada certyfikat, jest regularnie sprawdzany. Z ekologicznych zbiorów powstają różnego rodzaju zdrowe produkty takie jak np. ketchup lub suszone owoce.

ZDROWA ŻYWNOŚĆ DLA DZIECI – SŁOICZKI BIO

Komponując dietę maluszka, warto postawić na słoiczki BIO. Jeżeli produkty posiadają taki symbol na etykiecie, oznacza to, że wszystkie składniki, użyte w czasie produkcji, są bardzo wysokiej jakości. Nie tylko spełniają restrykcyjne normy żywności, przeznaczonej do spożycia przez dzieci, ale również ich skład jest starannie dobierany i ustalany ze specjalistami, a następnie kontrolowany na każdym etapie produkcji. Taka żywność w postaci słoiczków nie zawiera konserwantów, sztucznych barwników, pozostałości metali ciężkich, a także powszechnie stosowanych pestycydów.

Warzywa wykorzystywane do produkcji słoiczków bio są gotowane na parze, dzięki czemu nie tracą witamin i minerałów. Z kolei surowce przeznaczone do produkcji organicznych dań i deserów pochodzą z gospodarstw, które muszą spełniać surowe normy ekologiczne, zgodnie z przepisami UE. Niektórzy producenci w swoich produktach wykorzystują również ekologiczne mięso.

Wybór słoiczków jest naprawdę duży. Dzięki nim zapewnisz swojemu dziecku zdrową i zbilansowaną dietę. Wypróbuj przeciery warzywne, które zawierają mnóstwo wartości odżywczych, a do tego są bardzo smaczne.

 

CZAS NA COŚ SŁODKIEGO – ZDROWA CZEKOLADA

Czekolada to słynny wyrób cukierniczy, który jest jednym z ulubionych przysmaków dzieci. Czy przy zdrowej diecie można podawać dzieciom czekoladę? Oczywiście, że tak! Niewielkie ilości  wpłyną pozytywnie na samopoczucie i rozwój dzieci. Przedszkolakom najlepiej podawać mleczną czekoladę, ponieważ jest bogata w wapń, a uboga w kofeinę. To ważne, ponieważ 100 g gorzkiej czekolady zawiera prawie 70 mg kofeiny, podczas gdy czekolada mleczna zawiera tylko 20 mg. Jeśli nie chcesz podawać prawdziwej czekolady, możesz zdecydować się na ciasteczka z czekoladą lub batoniki.

Jedna odpowiedź

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *