pexels-freestocksorg-193356-scaled

Jakie pozycje seksualne są najlepsze?

Współżycie powinno zapewnić obojgu partnerom satysfakcję oraz spełnienie. Jak jednak powszechnie wiadomo, część pozycji seksualnych jest preferowane przez mężczyzn, natomiast inne lubią kobiety. Jakie z nich są najlepsze? Postaramy się na to pytanie odpowiedzieć.

Pozycje seksualne

Podstawowym podziałem na jaki dzielimy pozycje seksualne są te w których dominuje mężczyzna lub kobieta. Dodatkowym kryterium mogą być te pozycję w których to ciała kochanków ułożone są równolegle. W zależności od tego jak ułożone względem siebie są ciała kochanków, zależy jakich partnerzy doznają bodźców oraz które z ich szczególnych potrzeb zostaną zaspokojone.

Dość powszechnie wiadomo że mężczyźni preferują pozycje, dające im możliwość głębokiej penetracji partnerki, natomiast kobiet wolą te które dają im kontrolę oraz pozwalają w intensywny sposób stymulować łechtaczkę.  Prawdziwą skarbnicą wiedzy na temat poszczególnych pozycji może się okazać Kamasutra. Jest to starożytna księga indyjska, opisująca w szczegółowy i obrazowy sposób poszczególne techniki miłości. Przyjrzymy się zatem bliżej najpopularniejszym pozycjom seksualnym, które są w niej opisane.

Pozycja na misjonarza

 Jest to z pewnością najpopularniejsza pozycja łóżkowa która przez wielu kochanków jest niedoceniana. Głównie wynika to z tego że obarczona jest złą sławą nudnej i monotonnej, jednak tak naprawdę niezwykle skuteczna. Jest ona dość łatwo do modyfikacji, dodatkowo gwarantuje mocne doznaniu obydwu płciom.

 Jej głównym założeniem jest dominacja mężczyzny który to przejmuje wiodącą rolę. Znajduje się on na górze wykonując ruchy frykcyjne wewnątrz partnerki. Jest to pozycja poleca na kobiet które mają problemy z osiąganiem orgazmu, ponieważ jej delikatna modyfikacja (uniesienie nóg do góry) może zagwarantować naprawdę silne doznania. Jest ona również preferowana przez mężczyzn ze względu na brak wymagań co do wielkości penisa. Standardowo obdarzony przez naturę kochanek powinien dać swojej partnerce wystarczającą rozkosz. Dodatkowo pozycja ta jest poleca dla par starających się o potomstwo.

Pozycja na jeźdźca (amazonka)

To z pewnością jedna z ulubionych pozycji seksualnych kobiet. Jej głównym założeniem jest regulacja tempa oraz głębokości penetracji przy jednoczesnym stymulowaniu łechtaczki. Z punktu widzenia fizjologicznego kobieta siada na mężczyźnie, przez co ma całkowitą kontrolę nad ruchami frykcyjnymi. Jej niesamowitym atutem jest możliwość wykonywania ruchów miednicy, co zapewni zarówno kobietom jak i ich partnerom dodatkowe doznania. Jest to dość komfortowa pozycja dla obu kochanków, szczególnie w przypadku gdy to kobieta zamierza przejąć na chwilę inicjatywę.

Jej kolejnym niewątpliwym atutem jest możliwość pieszczenia górnych partii ciała partnerki. Masowanie, całowanie oraz lekkie nadgryzanie piersi może dodatkowo spotęgować doznania płci pięknej.

Pozycja na pieska (od tyłu)

W tej pozycji wszytko wydaje się być jasne. Jej głównym założeniem jest dominacja mężczyzny, który penetruję partnerkę od tyłu. Pozycja ta gwarantuje obu partnerom bardzo mocną dawkę doznań, w szczególności dotyczy to kobiet. Wynika to głównie z faktu kąta ułożenia pochwy w momencie penetracji. Dzięki tej pozycji mężczyźni są w stanie bardzo głęboko penetrować swoją partnerkę, zapewniając obojgu dużą satysfakcję.

Pozycja ta nie jest jednak pozbawiona wad. Do głównych możemy tutaj zaliczyć brak możliwości kontaktu wzrokowego pomiędzy kochankami, jak również to, że ciała podczas współżycia nie stykają się ze sobą.

Seks to zdrowie

O wadach i zaletach poszczególnych pozycji seksualnych można pisać długo i dużo. Nie ma to jednak większego sensu, ponieważ powinniśmy się przekonać o wszystkich zaletach wspomnianych pozycji osobiście! Dzięki eksperymentom i nowym doświadczeniom będziemy w stanie łatwo określić nasze ulubione pozycje. Pamiętajmy że częsty i satysfakcjonujący seks jest podstawą udanego związku, jak również ma bardzo pozytywny wpływ na stan naszego samopoczucia. A jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat pozycji, to koniecznie wejdź na https://www.miastokobiet.pl/pozycje-seksualne-ktore-dadza-wam-niezapomniany-orgazm/.

 

Możliwość komentowania została wyłączona.