pexels-cottonbro-6651192-scaled

Portfel ze skóry naturalnej czy syntetycznej?

Chociaż na pozór łatwo pomylić skórę syntetyczną z naturalną, różnią się one pod wieloma względami. W jaki sposób je rozróżnić? Wersja syntetyczna nigdy nie będzie miała charakterystycznego zapachu naturalnej skóry. Ponadto, jest ona gładka, ma równomierną fakturę w odróżnieniu od naturalnej, która na każdej długości ma unikalne, niepowtarzalne cechy w postaci nieregularnie rozrzuconych na powierzchni porów. Skóra ekologiczna (sztuczna) jest dużo sztywniejsza, w większej mierze przypomina ono gumowe tworzywo. W przeciwieństwie do naturalnej może mieć tendencje do rozciągania się oraz pękania.

 

Damskie portfele ze skóry naturalnej

 

Skóra naturalna ze względu na wysoką jakość jest najbardziej pożądanym materiałem służącym do produkcji damskich portfeli skórzanych. Ten element galanterii jest przedmiotem codziennego użytku. Nieustannie korzystamy z niego, wciąż wyciągamy i wkładamy z powrotem do torebki czy kieszeni. Często także narażony jest on na kontakt z innymi przedmiotami, które znajdują się w naszej torbie. Z tego względu nie bez znaczenia jest wytrzymałość materiału, z którego jest on wykonany. Ponadto, galanteria oprócz funkcji praktycznych ma posiadać także te estetyczne. Nie da się ukryć, że spełnia ona niekiedy zadanie biżuteryjne. Kobietom zależy na tym, aby portfel, z którego korzystają, był wysokiej jakości, najlepiej stwarzał aurę prestiżu i luksusu, co przy codziennym użytkowaniu go wpływa na wyższe samopoczucie.

 

Długowieczność skóry naturalnej to oszczędność

 

Odpowiednio pielęgnowana skóra może służyć Ci długie lata. Co więcej, z czasem zyskuje ona charakteru i niepowtarzalnej elegancji. Niekiedy kuszące jest sięgniecie po damski portfel czerwony wykonany ze skóry syntetycznej, ponieważ będzie to mniejszy jednorazowy koszt niż inwestycja w galanterię z materiału naturalnego. Oszczędność ta jest jednak złudna. Aktualnie ceny na rynku produktów z tworzyw naturalnych i sztucznych powoli zbliżają się do siebie. Chociaż wydawałoby się, że musisz więcej wydać na portfel ze skóry naturalnej. Jednak mając na uwadze możliwość cieszenia się pięknym dodatkiem skórzanym przez długie lata, podczas gdy materiał ekologiczny dawno przestałaby spełniać swoją funkcję, okazuje się, że wydatek ten w końcu się zwraca. Portfel ze skóry naturalnej może służyć Ci nawet kilkakrotnie dłużej. Zatem w czasie, w którym możesz cieszyć się piękna skórzaną galanterią, tę sztuczną musiałabyś już wymienić przynajmniej 3 razy, a konsekwencji ponieść jeszcze wyższe koszty.

 

Szyk, elegancja i ponadczasowy charakter

 

Produkty wysokiej jakości nigdy nie wyjdą z mody. Polki coraz częściej rezygnują z posiadania sporej szafy, w której kłębi się od rzeczy kiepskiej jakości, na rzecz tych tworzonych z materiałów naturalnych. Jest to element sprzeciwu wobec konsumpcyjnemu stylowi życia, który zachęca do nabywania jak największej ilości rzeczy. Aktualnie bardzo docenia się produkty z tworzyw naturalnych, zakładając, że lepiej mieć mniej, ale stawiać na wysoką jakość. Nie da się ukryć, że tym, co sprawia, że czujemy się szykownie i elegancko są dodatki wykonane z precyzją, dbałością o szczegóły i wyglądające niebanalnie. Skóra od zawsze kojarzy się nam z luksusem, a galanteria z niej wykonana towarzyszy kobietom od wieków.

 

Decydując się na portfel ze skóry naturalnej, zapewnij mu odpowiednią pielęgnację, abyś mogła cieszyć się jego estetyką przez długie lata. Warto pamiętać o dwóch elementach pielęgnacji: natłuszczaniu i impregnacji. Pierwszy z nich jest metodą profilaktyczną, zapobiegającą uszkodzeniom. Skórę należy nawilżać podobnie jak własne ciało. Dzięki temu unikniesz kruszenia się, pękania i tworzenia się nieestetycznych rys. Po drugie, nie zapominaj o impregnacji, a więc ochronie przed wilgocią. Tak jak wspominaliśmy, portfela używasz nawet kilka razy dziennie, dotykasz go niekiedy tłustymi czy mokrymi rękoma. Jeśli chcesz uniknąć powstawania ciemnych plam na portfelu, pokryj go niewidoczną dla oka warstwą ochronną.

 

 

 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.