pexels-mikhail-nilov-6969682-scaled

Jak ustawić zegarek  Swatch?

Kupiłeś nowy, wymarzony zegarek Swatch? Z pewnością jesteś niezmiernie zadowolony z tego dodatku na rękę i zamierzasz go jak najszybciej założyć na swój nadgarstek. Jednak po rozpakowaniu Twojego czasomierza możesz spotkać się z nie lada problemem – nowy zegarek trzeba będzie poprawnie nastawić. Co wtedy zrobić? Jak ustawić zegarek Swatch prawidłowo? Spokojnie – dzięki poniższemu artykułowi szybko poradzisz sobie z obsługą swojego sprzętu i prawidłowo ustawisz czas w swoim czasomierzu.

Jak wyregulować zegarek Swatch?

W wielu nowoczesnych zegarkach sam mechanizm ustawiania czasu jest dość skomplikowany – nic dziwnego, że spotykając się z właśnie takim problemem w Twoim czasomierzu, możesz stanąć przed sporym wyzwaniem. Na szczęście, w większości zegarków marki Swatch, które dostępne są na stronie https://sell-watch.pl/, obsługa ustawień jest dość podobna i wcale nie wymaga wysiłku.

Ustawienie zegarków kwarcowych Swatch

W przypadku modeli Swatch wyposażonych w standardowy mechanizm kwarcowy regulacja godziny (oraz ewentualnie daty, jeśli czasomierz posiada taką opcję) odbywa się za pomocą tzw. wałka naciągu, na który nakręcona została koronka. Koronka to niewielki element obecny niemal w każdym zegarku, zarówno starym, jak i nowym, który służy do regulacji jego wskazań. W przypadku zegarków z kalendarzem – wałek naciągu ma dwa „stopnie”.

Aby zacząć ustawiać datę i godzinę, należy podważyć koronkę i nieco ją wysunąć – kiedy dotrze do pierwszego stopnia, będziemy mogli wyregulować datę. Mając zegarek w dłoni (nie na nadgarstku) obracamy koronką „do siebie” – w kierunku godziny 6, aby zmienić datę – czyli przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Zgodnie z ruchem wskazówek kręcimy, by zmienić dzień. Po zakończeniu regulacji wciskamy koronkę z powrotem.

Odciągając wałek nieco dalej, do drugiego kliku, wchodzimy w tryb ustawiania godziny. Tam obracamy koronką w drugą stronę – od siebie, w kierunku godziny 12, żeby ustawić godzinę. W przypadku zegarków kwarcowych wałek naciągu działa jako zamknięcie obwodu elektrycznego – oznacza to, że jeśli go wysuniemy, zegarek automatycznie się zatrzyma.

Regulacja zegarków cyfrowych Swatch Touch

Choć firma Swatch kojarzy się przede wszystkim z klasycznymi, kwarcowymi mechanizmami, marka proponuje użytkownikom również cyfrowe modele z serii Touch. To nowoczesne czasomierze, które posiadają dotykowy ekran i dodatkowe funkcje takie jak stoper, alarm i wyświetlanie stref czasowych. Jak jednak ustawić w nich godzinę?

Włóż zegarek na nadgarstek. Potem wystarczy, że dotkniesz ekranu dwoma palcami w prawym i lewym dolnym rogu (są tam przyciski funkcyjne) i przytrzymasz przez 1 sekundę, by wywołać ekran ustawień. Przytrzymaj przez 1,5 sekundy środkowy przycisk na dole ekranu – pojawi się możliwość określenia trybu wyświetlania czasu (24-godzinny lub 12-godzinny). Wyboru możesz dokonać, przesuwając ekran w lewo lub prawo. Dotknij krótko środkowego przycisku, by przejść do ustawienia godziny (regulujesz ją, znów przesuwając palcem w lewo i prawo), i jeszcze raz, by wyregulować minuty. Po kolejnym dotknięciu będziesz mógł określić sekundy. Przytrzymanie środkowego przycisku przez 1,5 sekundy oznacza akceptację zmian.

Ustawianie zegarka Swatch Chrono

Regulacja daty i godziny w zegarkach z serii Swatch Chrono jest prosta – wystarczy zrobić dokładnie to samo, co w przypadku zegarków kwarcowych, tylko należy użyć do tego środkowego pokrętła. Pozostałe dwa przyciski służą do uruchomienia stopera oraz chronografu. Aby uruchomić stoper, wystarczy wcisnąć górny przycisk – dolny służy do zatrzymania go, by odczytać czas pośredni, kliknięty po raz drugi wznowi pomiar – wciśnięcie górnego po raz drugi z kolei zatrzyma mierzenie czasu. Chronograf natomiast obsługuje się tylko górnym przyciskiem (start/stop) – dolny służy do resetowania go.

Instrukcja obsługi w zestawie

Kupując dowolny oryginalny zegarek marki Swatch w sklepie https://sell-watch.pl/ masz pewność, że w raz ze swoim egzemplarzem otrzymasz pełną instrukcję obsługi. Pozwala ona na dokładnie przeanalizowanie wszystkich parametrów lub sposobu konserwacji wybranego przez Ciebie modelu zegarka i ułatwia wyszukiwanie informacji na temat nurtujących Cię problemów związanych z danym urządzeniem.

Możliwość komentowania została wyłączona.