alain-wong-f-oxr0Lk5EU-unsplash

Pomysły na ferie zimowe

Ferie zimowe to ważny czas nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również dla dorosłych. Jest to doskonała okazja do wyrwania się od codziennych obowiązków, zrelaksowania się oraz spędzenia czasu z najbliższymi. Czas pędzi nieubłaganie i na co dzień niestety nikt z nas nie ma tyle czasu, ile go potrzebuje. Bardzo często musimy wybierać między obowiązkami a towarzyskim spotkaniem ze znajomymi. Tegoroczne ferie zimowe w Polsce niestety nie rozpieszczają, a zakazy związanie ze światową pandemią ograniczają możliwość przemieszczania się i korzystania z dobroci zimy. Możemy z niej natomiast skorzystać w innych krajach, które powoli otwierają się z powrotem na branżę turystyczną oraz rozrywkową.

Białe szaleństwo w Szwajcarii

Jednym z doskonałych rozwiązań jest wybór wyjazdu narciarskiego do Szwajcarii. Na stronie internetowej www.nastok.pl znajdziesz bardzo wiele atrakcyjnych ofert wyjazdów za granicę, w tym wyjazd narty stok. Jedną z najbardziej kuszących ofert stanowi wyjazd do Szwajcarii na 10 dni. Wyjazd odbywa się z wielu miejsc w Polsce, a autokar przejeżdża przez Czechy oraz Austrię. Na miejscu odbywa się zakwaterowanie w 2-gwiazdkowym hotelu Bergheimat znajdującym się w centrum miejscowości Saas-Grund, bezpośrednio przy dolnej stacji wyciągu Kreuzboden z wyżywieniem w postaci: śniadanie – bufet szwedzki, obiadokolacje dwudaniowe (z dwóch zestawów do wyboru) oraz bar sałatkowy.
Ze względu na atrakcyjne położenie hotelu możliwy jest zjazd na nartach pod sam obiekt. Oprócz tego w niedalekiej odległości znajduje się trasa biegowa. Innym rozwiązaniem na białe szaleństwo jest także skorzystanie z autobusu dla narciarzy, którego przystanek znajduje się tuż przy obiekcie. Zawiezie on wszystkich w wygodnych warunkach na pobliskie tereny narciarskie w Saas Fee. Hotel składa się z dwóch budynków – Bergheimat i Moonlight. Każdy z nich posiada Wi-Fi, recepcję, windę oraz pokój wypoczynkowy z telewizorem. Znajdziesz tam również pomieszczenie na buty narciarskie oraz pozostały sprzęt. Restauracja oraz jadalnia znajdują się w głównym budynku. Ponadto na terenie hotelu znajdują się bezpłatne miejsca parkingowe. Każdy pokój wyposażony jest w WC oraz prysznic, telewizor satelitarny, Wi-Fi, sejf, radio, balkon lub taras oraz suszarkę do włosów.

Kierunek: Włochy!

Do spędzenia zimowego czasu w ich państwie zapraszają nas również Włochy. Nastok.pl oferuje nam wyjazd w północną część Włoch do 3-gwiazdkowego hotelu Alle Alpi. Jest to malownicze miejsce położone w centrum Alleghe – pełnej uroku oraz atmosfery miejscowości Alp, otoczonej z jednej strony jeziorem Alleghe, z drugiej zaś ścianą Monte Civetta, będącej jedną z najbardziej wyjątkowych zakątków Dolomitów.
W miejscu tym znajdziemy nie tylko bezpośredni dostęp do wielu stoków, ale również wspaniałe widoki i wiele atrakcji apres-ski – puby, liczne kawiarnie, lodowisko oraz sklepy. Hotel znajduje się zaledwie 300 m od dolnej stacji wyciągów na Civettę i połączenie skibusem z Marmoladą. Budynek został niedawno odnowiony, a znajduje się on na niewielkim placu z roku 1927. Ma zatem swój wyjątkowy urok. Projektanci doskonale wpisali się w klimat tego miejsca i połączyli nowoczesne wyposażenie hotelu wraz z zabytkowym charakterem jego wnętrz.
Wyjazd trwa 10 dni, a w skład wyżywienia wchodzą śniadanie oraz obiadokolacje. Pierwsze z nich odbywają się w formie bufetu szwedzkiego, drugie natomiast są 2-daniowe do wyboru z menu.

A może Francja?

Na tej samej stronie internetowej znajdziemy również wiele ofert na zimowe szaleństwo we Francji. Jednym z nich jest 10-dniowy wyjazd do 2-gwiazdkowego hotelu Nostalgie. Położony jest on niedaleko dolnej stacji kabiny Les Diable, którą przyjdzie uznać za najlepsze miejsce do rozpoczęcia narciarskiej wyprawy na wysokość 3600 m n.p.m. Ponadto spod hotelu kursuje także skibus, który wliczony jest w cenę pobytu. W hotelowej restauracji serwowane są dania kuchni regionalnej, a także inspirowane kuchnią węgierską. Sam budynek wykończono w typowo górskim stylu. Na terenie hotelu znajduje się także bar, gdzie można zrelaksować się przy muzyce oraz spożyć miejscowe wino, sauna, taras słoneczny oraz sala bilardowa. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienkę, telewizję, telefon, a także bezpłatne Wi-Fi.

Jedna odpowiedź