pexels-daria-shevtsova-1627936

Cienie pod oczami – jak sobie z nimi poradzić?

Cienie pod oczami bywają zmorą zarówno kobiet, jak i mężczyzn, chociaż w przypadku panów są zazwyczaj traktowane jako błahy i nieistotny problem. Należy podkreślić, że z zasinieniami w okolicy oczu można sobie bardzo łatwo poradzić? Jak to zrobić? Przede wszystkim zadbać o odpowiednią ilość snu oraz korzystać z takich kosmetyków, które widocznie poprawiają wygląd skóry wokół oczy. Jeżeli te metody zawodzą, zawsze można rozważyć skorzystanie z usług profesjonalistów. Zabieg na cienie pod oczami w Warszawie można wykonać w klinice Forever Young.

Cienie pod oczami – przyczyny

Oczy są chronione przez skórę, ale trzeba pamiętać, że jest ona niezwykle cienka i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Opuchlizna i cienie pod oczami to codzienność wielu kobiet. Problemy te występują zazwyczaj wtedy, gdy tryb życia, który prowadzisz, jest stresujący i wymaga wielu godzin intensywnego wysiłku, na przykład pracy przed komputerem. Twoje oczy męczą się, a co za tym idzie: również skóra, która je chroni, czyli ta na powiece, pod oczami i wokół nich. W dodatku niedostateczna ilość snu sprawia, że efekt opuchlizny jest jeszcze bardziej widoczny.
Niestety często bywa również tak, że prowadzimy zdrowy tryb życia, ćwiczymy, dbamy o skórę, odżywiamy się odpowiednio i wysypiamy, a nasze oczy i tak wyglądają inaczej, niż byśmy tego chciały. Dlaczego tak się dzieje? To, że Twoje oczy wyglądają tak, a nie inaczej, i mają naturalnie występujące cienie, to nie tyle sprawa stylu życia, ile genetyki. Przeróżne cechy fizyczne dziedziczymy po naszych matkach, babciach czy nawet pradziadkach i nie da się tego przeskoczyć, ale można próbować niwelować natężenie tych czynników na różne sposoby. Jakie?

Sposoby domowe

Jeśli chcesz mieć piękną cerę, musisz stosować rozbudowaną pielęgnację, ale w zasadzie chodzi o kilka głównych aspektów: wytrwałość i powtarzalność zabiegów kosmetycznych. Tylko codzienna pielęgnacja jest w stanie zniwelować efekt cieni pod oczami lub opuchniętej skóry wokół nich. Dieta, sport, a także odpowiednia higiena snu to jedno, ale używanie odpowiednich kosmetyków to często niezbędny element troski o dobrą kondycję własnej cery. Co jednak w sytuacji, gdy wszystkie te starania zawodzą? Czy istnieją domowe sposoby na usuwanie cieni pod oczami?
Jednym z takich sposobów jest na przykład stosowanie zimnej łyżki, ogórka i herbaty. Często krem pod oczy nie wystarcza, nawet jeśli jego jakość jest bardzo dobra. Bywa, że domowy sposób sprawdza się najlepiej, jednak efekt jest zwykle krótkotrwały. Chłód obkurcza naczynia krwionośne, a więc świetnie sprawdza się w przypadku niwelowania opuchlizny, sprawia także, że skóra pod Twoimi oczami odzyskuje blask. Ogórki także zmniejszają widoczność opuchlizny i pomagają przywrócić skórze pod oczami bardziej naturalny kolor. Warto wypróbować również produkty zawierające kofeinę, która ma zdolności do poprawienia krążenia krwi. Warto pamiętać, żeby nie stosować kofeiny zbyt dużo, dlatego też lepiej sprawdzi się ciepła torebka z herbatą niż kawa.

Zabiegi na cienie pod oczami w Warszawie – wizyta w klinice medycyny estetycznej

Czasem wszystkie wymienione powyżej sposoby zawodzą, a cieni pod oczami nie da się usunąć. Co to oznacza? Że Twoje geny są zbyt silne, by dało się zniwelować ich działanie za pomocą kosmetyków, zmiany stylu życia czy z pomocą domowych metod. Wtedy warto rozważyć wizytę w klinice medycyny estetycznej. Jeżeli jesteś z Warszawy, zabieg na cienie pod oczami wykonasz w klinice Forever Young: https://fyoung.pl/cienie-pod-oczami-warszawa/. Jest to idealne miejsce, w którym pracują specjaliści posiadający odpowiednie kompetencje. W ofercie znajdziesz przeróżne zabiegi, m. in. peeling fenolowy, medyczną rewitalizację okolic oczu czy mezoterapię mikroigłową, by w sposób efektywny usunąć cienie pod oczami, których nie da się pozbyć innymi metodami.

Podsumowanie

Jeśli więc chcesz usunąć cienie pod oczami w Warszawie, wybierz klinikę Forever Young, a zabiegi, które zostaną Ci zaoferowane, poprawią koloryt Twojej skóry i zniwelują nieestetyczne zasinienia w okolicy oczu.

Jedna odpowiedź