toner-581905_1920

Lexmark b2236dw – toner oryginalny czy zamiennik

Lexmark b2236dw to popularny model drukarki, polecany klientom prywatnym, jak i właścicielom małych przedsiębiorstw. Laserowa, monochromatyczna drukarka potrafi wydrukować 34 strony w przeciągu jednej minuty, a dodatkowo posiada też opcję automatycznego druku dwustronnego. Łatwa w obsłudze pozwala na drukowanie wielu formatów i jest niezwykle wydajna. Producent zaleca drukowanie do 2500 stron w skali miesiąca, a oryginalny toner ma wydajność 6000 stron. Oznacza to, że niektórzy użytkownicy już po 2 miesiącach intensywnego użytkowania mogą zacząć myśleć o wymianie tonera. Dziś czynność ta zwykle wiąże się z zadaniem sobie pytania: oryginał czy zamiennik?

Zalety oryginalnych tuszy i tonerów do drukarek

Logo producenta zawsze jest najlepszą gwarancją kompatybilności części zamiennej i urządzenia docelowego. Kupując oryginalny toner do Lexmark b2236dw nabywasz swego rodzaju gwarancję, że wymieniając go, nie zniszczysz drukarki. Wybierając produkt oryginalny, otrzymujesz stuprocentową gwarancję, że posiada on właściwości niezbędne do prawidłowego działania drukarki. Będzie dostatecznie gęsty, by gwarantować dobrej jakości wydruk bez ryzyka zatykania kanałów. Nie poniesiesz też ryzyka rozprzestrzenienie się tonera w komorze urządzenia.

Tonerem oryginalnym warto jest zainteresować się, szczególnie jeśli Twój sprzęt wciąż objęty jest gwarancją producenta lub np. umową leasingowa! Często spotykanym zapisem w tego typu dokumentach jest ten mówiący o konieczności stosowania oryginalnych części. Stosowanie zamienników w trakcie trwania umowy może pozbawić Cię możliwości skorzystania z gwarancji w przypadku jakichkolwiek problemów ze sprzętem!

Rzadki, ale wciąż spotykanym przypadkiem, kiedy konieczny jest zakup oryginału, jest celowe działanie producenta. Niektóre modele drukarek nie dopuszczają możliwości stosowania w nich zamienników. Czasem ma to charakter czasowy, ale są też przypadki, kiedy jest to sytuacja permanentna. Warto byś miał to na uwadze, kupując kolejną drukarkę!

Kiedy warto jest sięgnąć po zamiennik?

Cena to nierzadko kluczowy argument podnoszony przez osoby polecające zakup zamiennika. Argument ten nierzadko trudno podważać, a szczególnie w sytuacji, kiedy rozmówca porównuje produkty kupowane w różnych miejscach. Zatem co jeszcze musisz wiedzieć o zamiennikach? Nie tylko o tych najtańszych z najtańszych!

Prawdą jest na pewno to, że jeśli chcesz kupić toner zamiennik do drukarki Lexmark b2236dw, może on być nawet kilkukrotnie tańszy od oryginału. Cena będzie tym niższa, im mniej informacji zawierać będzie opis zamiennika. Stąd pierwsze, na co powinieneś zwracać uwagę to nie cena, a miejsce, w jakim dokonujesz zakupu. Nie jest tajemnicą, że tanie zamienniki kupić można na popularnych serwisach sprzedażowych. Jeśli jednak zależy Ci na tym, by nie zniszczyć urządzenia lepiej jest kupować je w salonach posiadających w ofercie również tonery oryginalne. Ryzyko usterki to nie jedyny powód, by nie oszczędzać na zamienniku. Inną istotną cechą markowych zamienników jest ich wydajność, często mocno zbliżona do wydajności oryginalnych tonerów.

Kupienie zamiennika również, w niektórych przypadkach, jest niestety koniecznością. To wcale nie żart! Zdarzają się drukarki oraz urządzenia wielofunkcyjne, do których w Polsce nie można kupić tonera oryginalnego! Nie mniejszy problem z zakupem oryginału mogą mieć też właściciele wiekowych, ale jak na sprzęt wysokiej klasy przystało wciąż sprawnych, drukarek! Zamienniki zwykle pasują do kilku modeli, a co za tym idzie zazwyczaj, są dostępne na rynku znacznie dłużej niż oryginały.

Gdzie kupować tusze?

Sklepy internetowe to pierwsze miejsce, w których kupuje się dziś zarówno oryginały, jak i zamienniki. I nic dziwnego. Kiedy potrzebujesz kupić zamiennik toner do drukarki Lexmark b2236dw, w sklepie internetowym znajdziesz bez trudu, sklepy stacjonarne, jeśli wierzyć opiniom na forach, są pod tym względem problematyczne. W przypadku modelu takiego jak Lexmark b2236dw, czyli dedykowanego do prac biurowych, każdy dzień zwłoki to niepotrzebny koszt i stres. Oszczędź ich sobie, kupując dobrej jakości zamiennik, który nie ustępuje oryginałowi nawet pod względem wydajności!

Jedna odpowiedź