rzęsy

Jak założyć magnetyczne rzęsy?

Czym są magnetyczne rzęsy? Są to akcesoria kosmetyczne, których nie trzeba przymocowywać przy użyciu kleju. Zamiast tego zakłada się je przy wykorzystaniu magnesów. Dzięki temu nie widzimy śladów po klejeniu, jeśli produkt nie był transparentny. Jest to też bardzo dobra opcja dla osób uczulonych na substancje zawarte w klejach.

Co bardzo ważne, w przypadku rzęs mocowanych na magnes nie czeka nas potem żmudny proces usuwania kleju po ich zdjęciu. Konieczność oczyszczania włosków sprawia, że znacznie szybciej się niszczą. Jednak sporo osób zastanawia się, jak zakładać rzęsy magnetyczne, skoro nie potrzeba do ich mocowania kleju ani innych tego typu produktów?

Rodzaje magnetycznych rzęs:

W tej kategorii wyróżniamy dwie główne odmiany rzęs. Pierwsza to włoski mocowane tylko za pomocą małych magnesików. Musimy wtedy docisnąć dwie pary do siebie, żeby je ze sobą w miarę trwale połączyć. Są to tzw. rzęsy podwójne.

Drugi wariant to rzęsy z magnesami, które przymocowuje się do powieki poprzez użycie magnetycznego eyelinera. W tym wypadku włoski przyczepiają się do kosmetyku i dzięki temu utrzymują się na miejscu.

Pierwsza z metod jest nieco trudniejsza w zastosowaniu. Dlatego w przypadku osoby początkującej lepiej sprawdzą się rzęsy mocowane przy użyciu magnetycznego eyelinera.

Jak założyć magnetyczne rzęsy? Pierwsza opcja

Jak założyć rzęsy magnetyczne? W przypadku pierwszego wariantu cały proces wymaga większej wprawy. Po pierwsze, wyjmujemy kępkę z pudełka i za pomocą pęsety umieszczamy ją na naturalnych włoskach, a dokładniej nad nimi. Następnie sięgamy po kolejny pasek i przyczepiamy go do wewnętrznej krawędzi, czyli pod naszymi rzęsami. Chwytamy oba fragmenty i delikatnie dociskamy do siebie. Paski rzęs są wyposażone w magnesiki, które w ten sposób się łączą. Ten sam proces powtarzamy na drugim oku.

Warto dodać, iż w całym procesie przydatna będzie pęseta. Dzięki niej umieszczanie kępek w odpowiednich miejscach i dociskanie ich do siebie staje się prostsze. Tego typu akcesoria są zazwyczaj dołączane do zestawu, jednak można je też dokupić w drogeriach lub sklepach kosmetycznych. Niektórzy natomiast radzą sobie z aplikowaniem rzęs bez użycia pęsety.

Jak zakładać rzęsy magnetyczne? Druga opcja

Gdy decydujemy się na użycie rzęs z magnetycznym eyelinerem, sprawa wygląda już znacznie łatwiej. Najpierw potrząsamy produktem, a potem malujemy linię na powiece tak samo, jak w przypadku zwykłego kosmetyku. Możesz dodatkowo jeszcze raz przeciągnąć eyelinerem nad wykonaną przed chwilą linią, aby jej szerokość pokrywała się z tą w magnesach. Dodatkowo ta czynność sprawi, że rzęsy będą się jeszcze mocniej trzymać. Gdy już użyjemy kosmetyku, należy odczekać około 20 sekund.

Następnie chwytamy pasek rzęs i przyklejamy go do namalowanej linii. Jak w przypadku poprzedniej metody, w tym celu możemy wykorzystać pęsetę, aby precyzyjnie umieścić kępkę, a następnie lekko ją docisnąć do eyelinera. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że rzęsy utrzymają się na swoim miejscu.

Jak założyć rzęsy magnetyczne? Podsumowanie

W dzisiejszych czasach, gdy liczy się wygoda i opracowywane są coraz to nowsze metody aplikacji sztucznych rzęs, warto porzucić rutynę oraz wypróbować innowacyjne rozwiązania w tym zakresie. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w odpowiedni produkt i poznać sposoby jego skutecznego mocowania. W ten sposób magnetyczne rzęsy będą wyglądały zjawiskowo oraz przyciągną wzrok niejednej osoby.

Co istotne, magnetyczne modele rzęs posiadają wiele zalet, które zostały przedstawione powyżej. Aplikacja również jest bezproblemowa, szczególnie przy użyciu magnetycznego eyelinera ,dlatego warto na nie postawić, aby dopełnić każdy zjawiskowy makijaż.

Jeśli poszukujesz renomowanego sklepu, w którym znajdziesz wysokiej jakości magnetyczne rzęsy, odwiedź sklep Zwap. To miejsce oferuje różnorodne modele, dostępne bardzo przystępnych cenach. Nie wahaj się dłużej – zapoznaj się z całą kategorią obejmującą rzęsy magnetyczne, umieszczoną na stronie internetowej https://www.zwap.pl/Rzesy-magnetyczne-c132.

Możliwość komentowania została wyłączona.