czas

Jak wypożyczyć auto na minuty?

Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że prawo jazdy jest w stanie ułatwić wiele rzeczy. W szczególności, jeżeli chodzi o komunikację, przemieszczanie się z punktu A do punktu B. Nie wszyscy mają jednak swoje samochody. Dlatego też wypożyczalnia samochodów osobowych w Szczecinie – carforyou.com.pl, czy też w innych miastach cieszy się niesłabnącą popularnością. To właśnie dzięki takim usługom można wykorzystać tzw. auta na minuty. O co dokładnie chodzi? Jak wypożyczyć auto na minuty? Czas znaleźć odpowiedź na tego typu pytania, aby przekonać się, że jest to diabelnie łatwe, zapewniając użytkownikom zupełnie nowe możliwości.

Aplikacje do pobrania

Jak wypożyczyć samochód na minuty? W pierwszej kolejności należy odnaleźć aplikację właściwą dla danego miasta. Wiele takich wypożyczalni działa na zasadzie sieciowej, oferując swoje usługi w wielu różnych miastach. Wystarczy do nich jedna aplikacja – aczkolwiek należy zauważyć, że należy dokładnie zaznaczyć, w jakim mieście się człowiek znajduje. Aplikacje działają na wszystkich systemach, jeżeli chodzi o smartfony, czy też tablety.

Aplikacje są bezpłatne i są do pobrania z Google Play, AppStore lub AppGallery. Ich instalacja jest intuicyjna i nikt nie powinien mieć z tym większego problemu. Zawsze trzeba pamiętać o tym, że trzeba na początku wypełnić krótki formularz rejestracyjny. Tylko dzięki temu będzie można przejść do kolejnych kroków.

Formalności do wykonania

Wypożyczenie auta na minuty będzie możliwe tylko wtedy, kiedy dokona się odpowiednich formalności. Wszystkie one dokładnie zależne są od tego, z jaką aplikacją/wypożyczalnią będzie się miało do czynienia. Niezbędne na pewno będą takie dokumenty, jak prawo jazdy. Żaden pojazd na pewno nie zostanie wypożyczony, jeżeli uprawnienia nie zostaną zweryfikowane. Prawo jazdy należy sfotografować, wklejając zdjęcie do aplikacji. Po weryfikacji dokumentu, zdjęcie z prawa jazdy zostanie usunięte.

Niezbędne również będzie podanie danych karty płatniczych. Tylko dzięki temu w przyszłości będzie można realizować płatności za wypożyczenie samochodu. Weryfikacja odbywa się na podstawie wykonania wzorcowego przelewu. Wypożyczalnia pobiera symboliczną złotówkę, którą w następnej kolejności zwróci. Takie działania upewniają wypożyczalnię, że mają do czynienia z osobą solidną, a do tego taką, która faktycznie posiada prawdziwą kartę płatniczą.

Wypożyczenie samochodu na minuty

Udało się! Konto zostało założone! Czas więc na to, aby sprawdzić, jakie samochody znajdują się w pobliżu, do wypożyczenia. Aby nieco ułatwić sobie to działanie, warto w smartfonie włączyć usługi lokalizacyjne. Dzięki temu będzie można namierzyć najbliżej stojące pojazdy, jakie działają dla wypożyczalni. Czasem może okazać się, że taki pojazd znajduje się w zasięgu ręki, a czasem te odległości są spore do pokonania. Sytuacja zmieniać się może dynamicznie.

Po namierzeniu samochodu, w aplikacji należy wcisnąć rezerwację. Po to, aby się nie okazało, że po dotarciu na miejsce, samochodu już nie będzie. Warto sprawdzić, jaki czas jest na dotarcie do pojazdu. Aby nikt wcześniej nie miał możliwości zarezerwowania danego pojazdu. Jeżeli oferowany czas będzie zbyt krótki, okres rezerwacji zawsze będzie można przedłużyć. Po dotarciu na miejsce trzeba będzie zeskanować kod QR, który zawsze umiejscowiony jest na szybie pojazdu.

Wtedy to właśnie pojazd powinien stanąć otworem przed osobą, która ma zamiar skorzystać z wynajmu. Kluczyki lub kartę do samochodu znaleźć można w schowku samochodowym. Wypożyczalnię oferują swoim klientom kilka darmowych minut, dzięki czemu za samo przygotowanie do jazdy, nie trzeba będzie płacić. Co potem? Potem nie pozostaje nic innego jak jechać, załatwiając swoje sprawy.

Po zakończeniu wynajmu należy pamiętać o dwóch rzeczach. Kluczyki lub kartę ponownie należy umieścić w schowku. Druga rzecz – po tym, jak wynajmujący zakończy wynajem, należy to zaznaczyć w aplikacji za pomocą prawidłowego przycisku. Po to, aby nie zostały naliczane dodatkowe pieniądze za wynajem.

Możliwość komentowania została wyłączona.