pexels-ron-lach-8142195-scaled

Jak prawidłowo pielęgnować skórę twarzy?

Wygląd skóry i jej kondycja są bardzo ważne zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Codzienna pielęgnacja twarzy we właściwy sposób pomaga uchronić ją przed przedwczesnym starzeniem, a także pojawieniem się problemów i defektów na jej powierzchni. Pozwala zachować jej właściwości, które chronią przed działaniem czynników zewnętrznych niekorzystnie oddziałujących na jej wygląd, prowadzących do rozwoju stanów zapalnych, wyprysków, zaskórników i przesuszonych obszarów. Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja twarzy? O czym należy pamiętać?

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy – co warto wiedzieć?

Prawidłowa pielęgnacja twarzy powinna opierać się o stosowanie kosmetyków, które dopasowane są ściśle do rodzaju posiadanej cery. Podstawowymi typami skóry są:

  • cera mieszana – charakteryzuje się obecnością tłustych miejsc w strefie T oraz przesuszonych obszarów na policzkach,
  • cera tłusta – wyróżnia ją nadmierna produkcja sebum, a także skłonność do powstawania pryszczy, wyprysków oraz trądziku,
  • cera sucha – jej powierzchnia jest pozbawiona blasku, towarzyszy jej uczucie ściągnięcia i występowanie bardzo suchych miejsc,
  • cera normalna – to rodzaj skóry, którego poziom nawilżenia jest optymalny, a gruczoły łojowe wytwarzają prawidłową ilość sebum.

Codzienna pielęgnacja twarzy powinna składać się z demakijażu, oczyszczania cery, tonizowania naskórka, aplikacji kremu i serum, a dodatkowo regularnego nakładania peelingu i masek odżywiających naskórek. Kosmetyki, które będą uzupełniały rutynę pielęgnacyjną, powinny odpowiadać na potrzeby danej skóry tak, aby ich działanie niwelowało posiadane problemy skórne.

Demakijaż skóry twarzy – jak wykonywać go poprawnie?

Prawidłowy demakijaż skóry jest najważniejszym czynnikiem w procesie codziennej pielęgnacji twarzy. Jego skuteczne przeprowadzenie pozwala oczyścić cerę z kosmetyków kolorowych użytych do makijażu, a także innych zanieczyszczeń. Jego głównym celem jest przygotowanie naskórka do aplikacji kosmetyków takich jak serum, krem nawilżający i krem pod oczy, których zadaniem jest pielęgnacja.

Do prawidłowego demakijażu warto wybierać delikatne produkty, jak żele do mycia twarzy bez SLS lub pianki, które nie zawierają silnych detergentów, a bogate są w łagodne substancje myjące. Pozwoli to na oczyszczanie, które nie doprowadzi do dysfunkcji bariery hydrolipidowej naskórka, czego konsekwencją mogłoby być podrażnienie skóry i pojawienie się na jej powierzchni suchych obszarów lub wyprysków.

Codzienna pielęgnacja twarzy – tonizowanie

Kolejnym etapem prawidłowej pielęgnacji twarzy powinno być tonizowanie. Aplikowanie toniku pozwala przywrócić skórze właściwy poziom pH, który jest niezbędny do utrzymania jej w dobrej kondycji.

Dodatkowym zadaniem toniku do twarzy jest:

  • odświeżenie i nawilżenie naskórka,
  • ukojenie podrażnień i mikrourazów powstałych podczas demakijażu,
  • dostarczenie składników odżywczych,
  • przygotowanie powierzchni skóry twarzy do dalszych etapów pielęgnacji.

Pielęgnacja twarzy – aplikacja kremu

Po oczyszczeniu skóry twarzy i aplikacji toniku ważne jest dostarczenie jej odżywczych składników dzięki nałożeniu kremu dobranego do swojego typu cery. Krem powinien posiadać naturalną recepturę, która nie zawiera zbędnych składników, jak parabeny czy sztuczne substancje barwiące i zapachowe, które mogłyby prowadzić do pojawienia się reakcji alergicznych lub podrażnień. Jego aplikacja pozwala na utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia, dzięki czemu skóra jest odpowiednio sprężysta, elastyczna oraz odporna na działanie czynników zewnętrznych.

Prawidłowa pielęgnacja twarzy wymaga również regularnego złuszczania warstwy rogowej naskórka, dzięki czemu łatwiej przyjmuje on substancje aktywne zawarte w kremach czy serum. Warto stosować peelingi enzymatyczne, które działają delikatnie i nie prowadzą do mocnego podrażnienia powierzchni skóry twarzy.

Codzienna pielęgnacja twarzy, prawidłowy demakijaż oraz nawilżanie naskórka są czynnikami, które pozwolą zachować promienny wygląd skóry twarzy, a także zapobiegną jej przedwczesnemu starzeniu. Warto wybierać produkty, które są delikatne, jak żele do mycia twarzy bez SLS, a także dobrane do posiadanego typu skóry, np. ze strony https://www.loveison.pl/.

Możliwość komentowania została wyłączona.