pexels-cottonbro-7341892-scaled

Dlaczego Tinder jest tak popularny?

Tinder zyskuje na swojej popularności coraz bardziej. AppStore przeprowadzając swoje badania nad popularnością aplikacji Tinder, stwierdziło, że jest w niej aktualnie aż 30 miliardów połączonych ze sobą użytkowników. Jednak dlaczego jest tak bardzo rozpowszechniony? Dlaczego to właśnie on wygrywa z innymi portalami? Co jest w nim takiego wyjątkowego? Tego wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

Prosta, nieskomplikowana obsługa aplikacji Tinder

Jednym z głównych powodów popularności Tindera jest jego intuicyjna obsługa, w której nie ma kompletnie nic skomplikowanego. Po prostu wystarczy pobrać aplikację na telefon, stworzyć swój profil, a poszukiwanie partnerów odbywa się na zasadzie przesuwania interesujących nas profili w prawo. Kiedy osoba z tego profili zareaguje w ten sam sposób, Tinder połączy Was w parę. Wtedy możecie już prowadzić swobodną rozmowę i umówić się na spotkanie w realnym świecie. Obsługa Tindera to zdecydowanie jedna z najprostszych rzeczy.

Dlaczego ludzie tak chętnie rejestrują się właśnie na Tinder?

Można śmiało powiedzieć, że ilu ludzi, tyle powodów do założenia konta w aplikacji. Każdy ma inną motywację do tego, żeby poszukać partnera właśnie tam. Jakie zatem mogą być powody rejestracji?

  • Chęć poznania kogoś nowego,
  • ciekawość,
  • pragnienie przeżycia ciekawej przygody,
  • brak czasu nie pozwala na poznanie kogoś w realnym życiu,
  • dla rozrywki i zabicia czasu,
  • w poszukiwaniu ciekawych rozmówców,
  • chęć poznania drugiej połówki – miłość,
  • znalezienie partnera seksualnego,
  • w celu sprawdzenia wierności partnera,
  • żeby podbić ilość obserwujących w mediach społecznościowych – np. na instagramie.

W artykule https://www.miastokobiet.pl/fenomen-tindera/ znajdziecie mnóstwo historii, w których ludzie zdecydowali się opisać swoje przeżycia i doświadczenia, a także motywacje związane z założeniem profilu na Tinder.

Czy na Tinderze rzeczywiście można spotkać miłość?

Wszystko tak naprawdę można, jednak nie będzie to łatwe zadanie, bo główne motywacje ludzi na tym portalu są zgoła inne, niż moglibyśmy tego oczekiwać. Tinder jest raczej portalem rozrywkowym, w którym ludzie szukają zabawy i oderwania się od codziennej, szarej rzeczywistości. Znajomości tam zawierane to raczej luźne i nietrwałe związki. Prawdziwa miłość rzadko się tam zdarza, a jej poszukiwanie może trwać bardzo długo i tak naprawdę nigdy możemy nie osiągnąć skutku.

Często zdarza się, że ludzie zakładający profil na Tinder obiecują sobie bardzo wiele, a po chwilowej znajomości wracają rozczarowani i pełni bolesnych doświadczeń. Dlatego bardzo ważne jest, by być całkowicie szczerym przed samym sobą i drugim człowiekiem, z którym zawieramy w tym miejscu relację. Niektórzy uważają nawet, że przekonanie o możliwości spotkania na Tinderze miłości jest „cholernie szkodliwe”. Zdarzają się wyjątki, w których pary poznane na Tinderze dobrały się idealnie i odnalazły się we właściwym momencie, tworząc wartościowe i trwałe związki.

Aplikacja dla nieśmiałych i leczących swoje kompleksy?

Popularność Tinder zawdzięcza też pewnej dozie anonimowości, gdzie nikt tak naprawdę nas nie zna, a szansa poznania kogoś z naszego bliskiego otoczenia nie jest wcale taka wielka, jak by się mogło wydawać. Korzystając z aplikacji, rozluźniamy się, nie mamy przed sobą realnie człowieka, ale działamy na zasadzie automatu, który przesuwa profile w prawo i w lewo, mogąc wybierać. Tinder daje nam możliwość swobodnej rozmowy, nawet jeśli bardzo się denerwujemy. A zdjęcia można wykadrować, tak by wyglądać na nich korzystniej i ukryć swoje największe mankamenty, przysparzające nam kompleksów. To znaczące ułatwienie dla osób bardzo nieśmiałych.

Oprócz tego wszelkie aspekty dotyczące komunikacji pozawerbalnej, która większości ludzi przysparza najwięcej problemów i zdradza nawet najmniejsze zdenerwowanie – odchodzą po prostu w niepamięć. Tekst napisany jest zupełnie innym, niż ten wypowiedziany, żywy, często pełen błędów, które mogą nas zawstydzać. Do czasu pierwszego spotkania wszystkie nasze wady możemy skutecznie ukryć – jednak to pewnego rodzaju pułapka, która nie sprawi, że znajdziemy wspaniałego partnera, kreując wokół siebie nierzeczywistą postać. Tinder w ostatnim czasie zyskuje na popularności, a powodów takiego stanu rzeczy jest bardzo wiele, nie sposób je wszystkie wymienić, bo dla każdego człowieka ten powód będzie zupełnie inny.

 

Możliwość komentowania została wyłączona.