modern-style-kitchen-interior-design-with-white-wall

Stół do małej kuchni – okrągły czy prostokątny?

W dzisiejszych czasach coraz chętniej i częściej zmieniamy wnętrza naszych mieszkań. Mały remont, zakup mieszkania, czy przeprowadzka – to tylko nieliczne sytuacje, w których szukamy inspiracji związanych z tym, jak zaaranżować dane pomieszczenie. Z tego powodu postanowiliśmy przygotować krótki poradnik, w którym podpowiemy Wam, jaki stół do małej kuchni, warto wybrać. Stół okrągły czy prostokątny? Drewniany, jasny, a może ze szklanym blatem? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, znajdziecie w dalszej części artykułu.

 

Wybieramy praktyczny stół do małej kuchni

Oczywiście osoby, które borykają się z małym metrażem kuchni, powinny pamiętać również o tym, iż kluczowe jest także prawidłowe zaprojektowanie zabudowy kuchennej. Niestety często niewielkie pomieszczenia zagradzane są zbędnymi szafkami oraz szufladami, które przez lata stoją puste i zajmują tylko miejsce. Aby uniknąć takich sytuacji, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, co tak naprawdę chcemy w nich przechowywać i na tej podstawie stworzyć projekt. Jeżeli zależy nam na tym, aby w kuchni znalazł się stół, warto pomyśleć o tym podczas tworzenia planów, ponieważ pozwoli to na większą swobodę w trakcie zakupów. Takie działania z pewnością będą pomocne w aranżacji każdego pomieszczenia. Poniżej wskazaliśmy najważniejsze kwestie związane z wyborem stołu do kuchni.

 

Kuchnia połączona z jadalnią

Połączenie kuchni z jadalnią to często praktykowane rozwiązanie, ponieważ nie każdy posiada miejsce w salonie, które może wykorzystać do wspólnego spożywania posiłków. Ważne są też kwestie logistyczne. O wiele łatwiej jest „przenosić” potrawy z kuchni do jadalni, czy przygotowywać zastawę stołową, niż przedzierać się przez kolejne pomieszczenia.

 

Jeżeli chcemy wydzielić część jadalną, bardzo ważne jest to, aby dostosować ilość miejsc siedzących do naszego zapotrzebowania. Zamiast wybierać nieskładany stół, który zajmie znaczną część pomieszczenia, warto postawić na coś innego. Przecież niecodziennie odwiedzają nas goście, a często jest to jednak jeden z czynników, którym kierujemy się przy wyborze mebli. Chcemy być po prostu gotowi na przyjęcie wielu osób i wspólny obiad. W takiej sytuacji mały stół w jadalni na pewno powinien być składany. Kolejną kwestią, którą należy rozważyć, jest jego wygląd. Ostatnio popularne są stoły wykonane w stylu Ludwikowskim, które dostępne są w atrakcyjnej cenie przez Internet na przykład w sklepie Domar.

 

Mała kuchnia a okrągły stół

Tak, jak już wspominaliśmy na początku to, jaki stół wybierzemy, zależy od tego, jaki rozkład kuchni posiadamy. Jeżeli pomieszczenie jest prostokątne w kształcie litery L, wówczas okrągły stół świetnie sprawdzi się w jednym z rogów. W tym przypadku warto także wybrać mebel składany, ponieważ jest o wiele bardziej praktyczny i zawsze pomieści więcej osób. Uniwersalnym rozwiązaniem są stoły szklane z metalowymi nóżkami, ponieważ świetnie wpisują się w każdy styl. Ważne jednak jest to, aby mebel został wykonany z wysokiej jakości szkła hartowanego charakteryzującego się odpornością na zarysowania i wysokie temperatury, ponieważ podczas gotowania, czy pieczenia temperatura wzrasta i wytwarza się para, która mogłaby go uszkodzić. Stół Agis Signal to rozwiązanie, które łączy w sobie nowoczesny wygląd, dobrą cenę i dostępność, co z pewnością wyróżnia go na tle innych propozycji.

 

Mała kuchnia a prostokątny stół

Jeżeli jednak wolimy stoły prostokątne, wówczas warto wybrać je przed zakupem reszty mebli, aby wiedzieć, ile miejsca nam zostało. Bardzo często produkty tego typu, ulokowane są pod oknem lub ścianą, co niestety nieco ogranicza ich funkcję, ponieważ po jednej lub po dwóch stronach, nie dostawimy wówczas krzeseł. W tym przypadku kluczowe jest także to, aby stół był jednak składany.

 

Bez względu na to, jaki rodzaj kuchni posiadamy, istotne jest, aby wybierać meble dostosowane do naszych indywidualnych preferencji. Składane stoły to jedyne sensowne rozwiązanie w małych pomieszczeniach. O wiele praktyczniejsze będą zapewne okrągłe stoły, ponieważ zajmują mniej miejsca.

Jedna odpowiedź

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *