salon-high

Salon w stylu high-tech od A do Z – poznaj nasze pomysły i je wykorzystaj

Nowoczesne rozwiązania są w modzie i to fakt niezaprzeczalny. Podobnie jak to, iż styl high-tech cieszy się dużą popularnością. W końcu ma to coś. Dzięki niemu przestrzeń zachwyca w każdym centymetrze i to zarówno estetyką, jak i ergonomią. Zatem czas poznać najlepsze pomysły, dzięki którym zaaranżujecie salon w tym stylu.

Wygoda rzecz ważna, czyli postaw na narożnik z masażem

Zacznijmy może od mebli wypoczynkowych. Jednak zamiast kilku, lepiej wybrać jeden duży, ale za to jaki. No właśnie nie jest to zwykły mebel lecz narożnik z funkcją masażu, zmiany pozycji podłokietników, a także zagłówków. Do tego jeszcze uchwyty na napoje, mały barek oraz oświetlenie LED. Trzeba przyznać, że trudno od takiego narożnika odwrócić wzrok, bo rzeczywiście prezentuje się świetnie, a przy tym zachwyca funkcjami. Nie będzie więc to zwykły mebel wypoczynkowy, lecz mebel, który pozwoli Ci stworzyć wyjątkową strefę relaksu. Wypoczynek, drzemka, ale i zwyczajnie czytanie książki będą jeszcze przyjemniejsze. Jednocześnie wybierając narożnik w kształcie litery U wykonany z pikowanego materiału, zyskuje się do tego ozdobę wnętrza. Teraz wystarczy tylko umieścić obok niego dizajnerski stolik i już efekt przerośnie Wasze oczekiwania. W tym przypadku polecamy stolik szklany, bądź wielofunkcyjny, który rozkładany jest na różne strony.

Wybór właściwej podłogi

Wiadomo, że jednym z najważniejszych elementów wyposażenia są meble wypoczynkowe. Ale trzeba też szukać takich rozwiązań, które sprawią, iż wnętrze zyska nowoczesny charakter, ale i utrzymanie go w czystości będzie banalnie proste. Pomyślcie tylko o podłodze. Jakim materiałem warto ją pokryć? Można wybrać gres szkliwiony na bardzo wysoki połysk, ale utrzymanie go w czystości będzie wręcz niemożliwe. Dlatego zdecydowanie lepiej wybrać inne, acz jeszcze bardziej nowoczesne rozwiązanie. Mamy tutaj na myśli podłogę z żywicy epoksydowej. Świetnie się prezentuje, ale i nie wnika w nią brud. Do tego może dawać efekt tafli lodowej, ale możecie też zdecydować się na dodatkowe wzory, co pozwoli stworzyć efekt 3D, ale też nieprawdopodobnie oryginalne wnętrze. Czas od razu wybrać kolor ścian i w tym przypadku sądzimy, że warto zaszaleć, zatem kolor srebrny przynajmniej na jednej ścianie będzie optymalny. Do tego dobrze prezentować się będą płytki 3 D, także w kolorze srebrnym. W ten sposób uzyskacie naprawdę nowoczesne wnętrze, od którego trudno będzie oderwać wzrok.

Oświetlenie ma znaczenie

Odpowiedniego charakteru wnętrzu dodaje też oświetlenie, jednak aby uzyskać efekt high-tech nie wystarczy już tylko wybranie nowoczesnych kinkietów czy dizajnerskiej lampy. Trzeba pójść o krok dalej i wybrać takie rozwiązanie, które sprawi, iż salon będzie naprawdę high-tech. Polecamy Wam choćby taśmy LED COB w barwie ciepłej, zimnej oraz neutralnej. W ten sposób stworzycie pozornie wykluczające się połączenie, ale wiadomym jest, że aktualnie kontrast także w aranżacji wnętrz jest modny. Taśma COB LED może znaleźć się w na podwieszanym suficie, ale można umieścić ją przy meblach czy nawet w nich. Dobrym wyborem jest stworzenie podświetlanej wersji karnisza, co w połączeniu z nowoczesnym dodatkami takimi jak złote zasłony da ciekawy efekt. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabudować oświetlenie w ścianie. A takie rozwiązanie jest bardzo łatwe w wykonaniu. Na pewno potrzebna będzie listwa maskująca. Za jej pomocą maskuje się karnisz, zaś pomiędzy listwą, a ścianą montuje się wybraną taśmę taką jak taśma COB LED. Będzie ona rozlewać imitowane przez siebie światło po ścianie, co stworzy nieprawdopodobny efekt. W ten sposób stworzycie także dekorację świetlną. Alternatywą dla takiego rozwiązania jest pociągnięcie listwy wokół całej ściany i tutaj zasada jest jedna, czyli im dłuższy odcinek zabudujecie, tym efekt będzie ciekawszy.

Czas na dodatki

W salonie nie może zabraknąć odpowiednich dodatków, jednak wybór musi być przemyślany. W tym przypadku nie chodzi o to, by wpisywały się w filozofię Hygge czy też glamour, lecz by rzeczywiście były nowoczesne. A to oznacza, że warto postawić na abstrakcje. Mogą to być rzeźby, figury czy nawet obrazy bądź plakaty. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wykonać je samodzielnie.

Możliwość komentowania została wyłączona.