twarz

Jak dbać o skórę twarzy?

Każdy marzy o promiennej i przyjemnej w dotyku skórze pozbawionej niedoskonałości. Aby jednak skóra twarzy miała szansę prezentować się dobrze, należy odpowiednio zatroszczyć się o jej kondycję. Jeśli chcesz wiedzieć, jak dbać o cerę, musisz przede wszystkim postawić na właściwie dobrane kosmetyki. Warto także mieć na uwadze to, że nieco inaczej należy pielęgnować skórę twarzy latem, a inaczej zimą. 

Jak dbać o skórę twarzy latem?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak dbać o cerę latem, musisz zastanowić się nad tym, na co najbardziej jest ona narażona. Wśród niekorzystnie działających czynników wyróżnić można na pewno intensywne promienie słoneczne. Szczególnie niebezpieczne dla Twojej skóry jest promieniowanie ultrafioletowe. Może przyczyniać się do szybszego starzenia się skóry, jak również do powstawania niekorzystnych zmian naczyniowych czy poparzeń. Ważne jest więc stosowanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Im dłużej przebywasz na słońcu, tym wyższą ochronę powinien zapewniać Ci krem. Lato to także czas wysokich temperatur i dużej wilgotności powietrza. Cera może więc intensywnie się pocić i nadmiernie przetłuszczać. Latem, warto więc bardziej niż kiedykolwiek, stosować krem matujący i regulujący pracę gruczołów łojowych. Staraj się wybierać kosmetyki o lekkich, nieobciążających skóry twarzy konsystencjach. Jeśli interesuje Cię to, jak dbać o skórę twarzy w lecie, powinieneś zainwestować również w bibułki matujące. Przydadzą się one w ciągu dnia do usunięcia nadmiaru sebum. Kupić można je w każdej drogerii. 

Jak dbać o cerę zimą?

Jeżeli chcesz wiedzieć, jak dbać o cerę zimą, musisz mieć świadomość tego, na co najbardziej jest ona narażona w miesiącach zimowych. Otóż największym zagrożeniem mogą być dla skóry wahania temperatur. Wychodzisz przecież z ciepłego domu na zewnątrz, gdzie często jest mroźno i wietrznie. Potem znowu wchodzisz do ogrzewanego budynku, co zmusza Twoje naczynia krwionośne do ciągłego rozszerzania się i zwężania. W zimie warto więc sprezentować cerze krem wzmacniający kruche ściany naczyń krwionośnych. Nie należy także zapominać o tym, że ujemne temperatury oraz intensywny, mroźny wiatr narażają Twoją cerę na przesuszenie. Może stać się ona czerwona i chropowata. Aby nieco ochronić skórę twarzy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, postaraj się o zakup kosmetyku, który intensywnie ją nawilży i zregeneruje. Warto postarać się o to, aby stosowane przez nas preparaty posiadały raczej treściwe konsystencje. Cera w okresie zimowym potrzebuje dosyć intensywnej, złożonej pielęgnacji. 

Jakie kosmetyki i akcesoria warto wykorzystać?  

Jeżeli chcesz wiedzieć, jak prawidłowo dbać o cerę, bierz pod uwagę to, że przydadzą Ci się nie tylko kosmetyki, ale i pewne akcesoria. Jeżeli chodzi o kosmetyki, powinieneś zainwestować w żel lub mleczko oczyszczające, które nada się do stosowania rano oraz wieczorem. Do demakijażu można śmiało wykorzystywać płyn micelarny czy olejek. Ważne jest także zakupienie odpowiedniego kremu, który powinien być dostosowany do aktualnych potrzeb cery. Logiczne jest więc, że powinieneś posiadać w swojej kosmetyczce preparaty, które pomogą cerze radzić sobie z letnią oraz z zimową aurą. Przydatny może okazać się także tonik, który pozwoli na bardzo sprawne odświeżenie cery w ciągu dnia. W jego roli świetnie sprawdzą się popularne ostatnimi czasy hydrolaty, określane często mianem wód kwiatowych. Kluczem do sukcesu jest systematyczne stosowanie kosmetyków. Jedynie wtedy można będzie oczekiwać w pełni satysfakcjonujących rezultatów.

Oprócz kosmetyków, dobrze byłoby zainwestować w akcesoria do pielęgnacji skóry twarzy. Z pomocą może przyjść chociażby elektryczny masażer do twarzy. Dzięki niemu możliwe będzie wyrównanie faktury skóry, pobudzenie mikrokrążenia oraz dogłębne oczyszczenie. Nie sposób ukryć, że taki codzienny masaż może stać się dla Ciebie chwilą relaksu. Można także skorzystać z ręcznych masażerów, na przykład jadeitowych. 

Możliwość komentowania została wyłączona.