przeszczep_wlosow_zakola

Przeszczep włosów ratunkiem na zakola.

Zdjęcie od meditravel.pl przeszczep włosów w Turcji.

Zakola są jednym z największych kompleksów u mężczyzn, które pojawiają się już w wieku 20 lat. Zakola to typ łysienia androgenowego, dochodzi do utraty włosów w okolicach skroni. Z czasem zakola mogą się pogłębiać i prowadzić do całkowitej utraty włosów. Zakola mogą pojawiać się zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Jednym z najbardziej efektywnych zabiegów zwalczających zakola jest przeszczep włosów.

Czym jest łysienie androgenowe?

Łysienie androgenowe jest to przewlekłe wypadanie włosów występujące u kobiet i u mężczyzn. Łysienie androgenowe rozwija się bardzo powoli, dlatego tak trudno zauważyć pierwsze jego objawy.

Przyczyna androgenowego wypadania włosów jest hormonalna. Głównym powodem, jest testosteron, a dokładniej jego pochodna — DHT, która oddziałuje na receptory androgenowe mieszków włosowych, prowadząc do ich stopniowego zanikania.

Zatem łysienie androgenowe występuje u osób, które mają podwyższony poziom DHT w skórze głowy. Doświadczają oni przez to skrócenia fazy rozwoju włosów.

Odbudowa włosów głęboko zmienia życie zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Techniki, które ewoluowały przez dziesięciolecia, pozwalają pacjentom cieszyć się naturalną i pełną głową dzięki zastosowaniu micro przeszczepów z pojedynczymi jednostkami włosa mieszkowego.

Rekonstrukcja przedniej linii włosów przywraca symetrię twarzy i może cofnąć czas. Dodatkowo przeszczepione mieszki włosowe:

  •  Nie wypadają
  • Są trwałe i naturalne
  • Wytrzymują aktywny tryb życia.

Przeszczep włosów

Przeszczepy włosów zapewniają bezpieczne i skuteczne rozwiązanie w przypadku łysienia typu męskiego i przerzedzania lub wypadania włosów typu żeńskiego.

Jest to rodzaj operacji, która przenosi mieszki włosowe z obszarów zdrowych, na obszary łysiejące.

Najpierw chirurg oczyszcza skórę głowy i wstrzykuje lek, aby znieczulić tył głowy. Twój lekarz wybierze jedną z dwóch metod przeszczepu: chirurgię paskową jednostki mieszkowej (FUSS) lub ekstrakcję jednostki mieszkowej (FUE).

Pierwsza z nich polega na usuwaniu z tyłu głowy paska skóry o długości od 6 do 10 cali. Odkładają go na bok i zaszywają skórę głowy. Ten obszar jest natychmiast ukryty przez otaczające go włosy.

Następnie chirurg dzieli pasek usuniętej skóry głowy na 500 do 2000 maleńkich przeszczepów, każdy z pojedynczym włosem lub tylko kilkoma włoskami.  Liczba i rodzaj przeszczepu zależy od rodzaju włosów, ich jakości, koloru i wielkości obszaru, w którym otrzymujesz przeszczep.

Natomiast druga metoda polega na tym, że chirurg goli tył skóry głowy. Następnie lekarz usuwa stamtąd mieszki włosowe jeden po drugim. Obszar goi się małymi kropkami, które pokryją twoje istniejące włosy.

W zależności od wielkości przeszczepu włosów proces zajmuje od 4 do 8 godzin. Możesz potrzebować kolejnej procedury później, jeśli nadal tracisz włosy lub zdecydujesz, że chcesz grubsze włosy.

Dzięki przeszczepom włosów, chirurgia plastyczna może zapewnić pacjentom naturalną estetykę, która będzie komplementować Ciebie i Twoje aktywne życie przez wiele lat.

Artykuł został napisany przez meditravel.pl przeszczep włosów w Turcji.

Możliwość komentowania została wyłączona.