pexels-tim-mossholder-936802

Projekt łazienki – nowoczesne rozwiązania

Łazienka to jeden ze strategicznych punktów w każdym domu. Niezależnie od tego, czy to jest budynek jednorodzinny, czy też mieszkanie w blokach wielorodzinnych, łazienka powinna być pomieszczeniem nienagannie urządzonym i dopieszczonym pod każdym względem. Dlatego jeszcze na długo przed remontem powinniśmy mieć wybrane płytki i inne materiały, które będą użyte przy pracach wykończeniowych. Nie jest to łatwe zadanie i niekiedy będzie to wymagało od nas wielogodzinnych przemyśleń pod względem wybranych produktów, ale zdecydowanie warto jest czekać na efekt końcowy. Jak zatem zabrać się za remont łazienki, byśmy byli w pełni zadowoleni?

Nowoczesne rozwiązania w łazience – czy mają rację bytu?

Nowoczesne udogodnienia w łazience powinny być przemyślane oraz tak rozwiązane, by faktycznie były ulepszeniem, a nie tylko zagracającym przestrzeń gadżetem. Coraz więcej producentów, którzy przodują w takich nowoczesnych rozwiązaniach, pozwala sobie na wyjście poza swoje technologiczne „koniki” i stara się dostarczać klientom coraz to nowe rozwiązania. Nie powinniśmy się zatem bać takich produktów, jak inteligentne wagi, dozowniki czy nawet oświetlenia, które reaguje na sterowanie głosowe.

Hitem, który sprawdza się od lat, jest oczywiście ogrzewanie podłogowe, które uprzyjemnia chwile spędzone przy pielęgnacji naszego ciała. Nie ma nic gorszego, jak stąpanie po zimnych i mokrych płytkach podłogowych. Ponadto w przypadku łazienek, które mają okna, taki „gadżet” pozwala na utrzymanie stałej temperatury nawet w zimie, gdzie szyby są znacznie zimniejsze niż powietrze w domu. Nowinki technologiczne, takie jak inteligentne kabiny prysznicowe, dyfuzory zapachów czy nawet niesamowite toalety z funkcją bidetu to gadżety zazwyczaj używane na co dzień i cenione przez miłośników nowych technologii.

Płytki heksagon czy tradycyjne – jaki kształt sprawdza się najlepiej?

W przypadku łazienek nowoczesnych warto zastanowić się, co będzie tutaj bardziej pasowało. Kształt i rozmiar płytek mają tutaj ogromne znaczenie, gdyż małe pomieszczenia będą inaczej wyglądać z płytkami heksagon czy tymi tradycyjnymi o prostokątnym lub kwadratowym kształcie. W przypadku łazienek, które mają elementy drewniane lub w kolorze naturalnego drewna, płytki heksagon będą rewelacyjnie sprawdzały się jako nawiązanie do tradycji. Bardzo często można je zauważyć na podłodze lub w części użytkowej, gdzie są wkomponowane jako dodatkowy ozdobnik. Oczywiście mając ultranowoczesną łazienkę, możemy w całości wykorzystać płytki o tradycyjnym kształcie, co nie umniejszy jej aranżacji, a wręcz wyróżni dodatki o zdecydowanym charakterze.

Płytki heksagon czy „w jodełkę” to rozwiązanie aranżacyjne, które odnajdzie się nawet w najbardziej nowoczesnej łazience. Płytki Dunin to jedna z propozycji w branży wnętrzarskiej, która rozwija się w niesamowitym tempie. Dzięki temu nawet najbardziej wymagający właściciele urządzanych pokoi i łazienek będą mogli wybrać niesamowite wzory dostępne w aktualnej ofercie. Wybór płytek klasy premium to najlepsze rozwiązanie dla osób, które cenią sobie przede wszystkim trwałość i mnogość możliwości aranżacyjnych, które oferuje producent płytek Dunin.

Dodatki w łazience – na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę na to, czy ich design pasuje do stylu, który został wybrany do urządzanej łazienki. Decydując się na konkretny styl (loft czy nowojorski), który nie toleruje niskiej jakości dodatków oraz wyposażenia łazienkowego, musimy wiedzieć, co dokładnie może znaleźć się we wnętrzu tego pomieszczenia. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne, gdyż aranżacja stylem i nowoczesnymi akcesoriami to świetna zabawa, która inspiruje do dalszych zmian. W przypadku takich stylów, jak boho czy skandynawski, możemy pobawić się formą, która dopuszcza użycie drewnianych elementów oraz roślin, jeśli łazienka jest wyposażona w okno, które dopuszcza światło dzienne.

Płytki heksagon świetnie sprawdzają się jako nawiązanie do tradycyjnych skandynawskich wnętrz, które są wyposażone w dużą ilość drewna oraz elementy ceramiczne. Ponadto odnajdą się również w łazienkach w stylu hiszpańskim czy nawet ultranowoczesnym. To od nas zależy już, jak zostaną użyte w naszym projekcie, który w stu procentach powinien być stworzony pod nasz gust i potrzeby użytkowe. Technologiczne udogodnienia oraz przystosowany pod nie projekt łazienki to jedne ze składowych, które są czynnikiem prowadzącym do sukcesu aranżacyjnego i użytkowego.

Możliwość komentowania została wyłączona.