pexels-janko-ferlic-590471

Pierwsze buty dla dziecka wspomagające naukę chodzenia

Rozwój dziecka to czas niezwykły, opiera się bowiem na nabywaniu nowych umiejętności. Wraz z wiekiem maluch uczy się chodzić i mówić, dzięki czemu znacznie łatwiej jest mu się odnajdywać w otaczającym go świecie. Pierwsze buty dla dziecka powinny wspomagać stawianie kroków.

Rozwój dziecka to czas niezwykły, opiera się bowiem na nabywaniu nowych umiejętności. Wraz z wiekiem maluch uczy się chodzić i mówić, dzięki czemu znacznie łatwiej jest mu się odnajdywać w otaczającym go świecie. Pierwsze buty dla dziecka powinny wspomagać stawianie kroków. Zanim więc zdecydujemy się na zakup obuwia tego typu, warto jest zapoznać się z jego podstawowymi cechami.

Kiedy dziecko rozpoczyna przygodę z chodzeniem?

Poznawanie świata przez dziecko wiąże się z wieloma emocjami. Czas ten maluch dzieli ze swoimi rodzicami, dzięki czemu mogą być oni świadkami niepowtarzalnych chwil, które na zawsze pozostaną w ich pamięci. Nieśmiałe podnoszenie się, aż w końcu stawianie pierwszych kroków wiąże się z wieloma zmianami w życiu dziecka. Mobilność oznacza, że maluch będzie mógł samodzielnie docierać do miejsc, które niegdyś były dla niego nieosiągalne. Rodzice stoją wówczas przed wieloma wyzwaniami – jednym z nich jest natomiast dokładne oczyszczenie otoczenia z przedmiotów, które potencjalnie stanowić by mogły zagrożenie.

Nauka chodzenia odbywać powinna się w warunkach naturalnych, nie należy zatem zmuszać malucha do stawiania pierwszych kroków. Dzieci rozwijają się w indywidualny sposób, nie istnieje zatem sztywno określona granica, oznaczająca wiek, kiedy to maluch zacznie poruszać się o własnych siłach. Zazwyczaj dzieje się to jednak w okolicach pierwszych urodzin malucha. Pierwsze buty dla dziecka warto zatem zakupić w tym właśnie okresie. Nie oznacza to jednak, iż od razu należy dziecku zakładać obuwie i zmuszać do poruszania się w bucikach. Chodzenie na boso to doskonała możliwość dla malucha, bowiem wówczas doświadcza on pełnej swobody ruchów, jednocześnie zapoznając się z bodźcami, związanymi z bezpośrednim stykaniem się stopy z podłożem.

Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu pierwszych butów?

Buciki dla dzieci cechować muszą się elastyczną podeszwą, która w sposób łatwy zginać się będzie w około 1/3 swojej długości. Obuwie powinno być wykonane z lekkich materiałów, tak aby niepotrzebnie nie obciążać delikatnej stopy malucha. Buciki gwarantować muszą także właściwą cyrkulację powietrza i być tym samym przewiewne. Ich budowa powinna być zatem oparta na wysokiej jakości tworzywach. Zdecydować warto się na obuwie, które w swojej konstrukcji posiada naturalną skórę bądź nowoczesną membranę.

Jeżeli planujemy rodzinny wypoczynek nad wodą, doskonałym wyborem będą attipasy do wody. Przewiewne obuwie na lato odporne jest na działanie wody, bez problemu zatem możemy je zabrać na wakacje nad morzem, jeziorem lub basenem.

Możliwość komentowania została wyłączona.