pexels-max-vakhtbovych-7005701

Moskitiera – skuteczna ochrona przed owadami

W okresie letnim owady stają się wyjątkowo dokuczliwe, przeszkadzając podczas pracy, codziennych obowiązków, a nawet przerywając sen. Często dostają się do pokoju przez otwarte bądź tylko lekko uchylone okno. Jak skutecznie możesz obronić się przed komarami, muchami czy innymi owadami? Czy jedynym rozwiązaniem będzie zamknięcie pokoju lub nie otwieranie żadnych okien w domu? Na szczęście nie musisz uciekać się do tak drastycznych sposobów – wystarczy, że zakupisz odpowiednią moskitierę, a będziesz mógł na zawsze pożegnać się z nachalnymi owadami w pokoju!

Moskitiery okienne – wszystko, co musisz wiedzieć

Moskitiery możemy spotkać na rynku w różnych wariantach. Najchętniej wybierana jest moskitiera ramkowa, ze względu na proste zamontowanie i przystępne ceny. Jak zmierzyć okno do takiej moskitiery? Potrzebne Ci będą takie wymiary jak długość i szerokość ramy, a także grubość profilu okiennego (czyli ramy wraz z uszczelką).

Innym rodzajem moskitiery jest wariant zwijany, którą w prosty i szybki sposób możesz zdjąć z okna, np. kiedy chcesz sięgnąć po coś znajdującego się po drugiej stronie. Jest to więc funkcjonalne rozwiązanie, a przy tym prezentuje się estetycznie na ramie okiennej.

Ciekawą opcją jest także moskitiera plisowana, która została wykonana z aluminiowych profili. Sprawia to, że jest wyjątkowo wytrzymała, a tym samym zapewni ochronę przed owadami przez długie lata. Nie stwarza także problemów podczas otwierania i zamykania, dzięki zamontowanemu systemowi przesuwnemu. Tego typu moskitierę odnajdziesz w wersji poziomej bądź też pionowej, a przed jej zamontowaniem potrzebna Ci będzie długość oraz szerokość okna od szpalety (czyli połączenia ramy okiennej z glifem) do szpalety.

Jak zmierzyć okno do moskitiery?

Przed zakupem moskitiery warto dokładnie zmierzyć okno, by produkt był idealnie dopasowany i zapewniał skuteczną ochronę. Najlepiej wykorzystać do tego celu metalową miarę budowlaną – pozwoli ona na podanie wymiaru co do milimetra. Zmierz długość i szerokość okna, w którym zamierzasz założyć moskitierę, a także grubość profilu okiennego (jeżeli zdecydujesz się na wariant z ramką). Do tego zadania pomocna okaże się niewątpliwie suwmiarka.

Zakup i zamontowanie moskitiery

Gdzie kupić moskitiery? Na rynku odnajdziesz szeroki wachlarz ofert różnego rodzaju produktów, wśród których możesz wybrać wariant odpowiedni dla swojego okna oraz preferencji. W zależności od tego, jakiego rozwiązania oczekujesz i czy będziesz potrzebować często zdejmować moskitierę, możesz więc sięgnąć po wariant ramkowy, zwijany bądź też plisowany.

Ile kosztują moskitiery do okien? Cena produktu zależy przede wszystkim od wariantu, jakości wykonania oraz wielkości danej moskitiery. Znajdziemy zarówno modele za kilkanaście, kilkadziesiąt jak i kilkaset złotych, różniące się między sobą wieloma parametrami. Sprawdzając oferty, warto także zadać sobie pytanie, jaki kolor siatki do moskitiery wybrać. Jasny wariant będzie pasował do białych ram okiennych, jednak stosunkowo szybko może się pobrudzić. Natomiast czarna siatka świetnie sprawdzi się przy oknach wychodzących na ciemne budynki bądź umieszczone po północnej stronie, jednakże z zewnątrz może być na nich widoczny kurz bądź też biały pył. Szary kolor moskitiery wydaje się więc najbardziej uniwersalny i będzie się estetycznie prezentował na niemal każdym oknie. Niezależnie od tego, na jaki kolor się zdecydujesz, na stronie https://minirolety.pl/moskitiery/ odnajdziesz różnego rodzaju siatki moskitiery na wymiar.

Jak zamontować moskitiery okienne w prawidłowy sposób? W przypadku moskitiery ramkowej, należy umocować ją do ramy okiennej za pomocą zawiasów lub haków. Kiedy zahaczysz o ościeżnicę, delikatnie dokręć całość za pomocą śruby stabilizującej. Następnie możesz dowolnie regulować ramkę moskitiery śrubą regulacyjną, aby idealnie dopasować ją do okna.

Mniej skomplikowanym rozwiązaniem będzie moskitiera z rzepami. Wystarczy, że zamocujesz na obwodzie ramy okiennej taśmę rzepową samoprzylepną, a następnie zaczniesz montowanie siatki, delikatnie ją napinając.

Możliwość komentowania została wyłączona.