apartment-cabinet-chairs-2089696

Meble modułowe – Dlaczego warto wykorzystać je do zabudowy?

Aranżowanie mieszkania wymaga stworzenia dobrze przemyślanego projektu. Zwłaszcza, jeżeli powierzchnia danego lokalu jest niewielka, a także kiedy stawia się na jak największy minimalizm, skądinąd tak popularny w dzisiejszych czasach. Z tego powodu problematyczny może być wybór mebli. Istnieją jednak rozwiązania, które sprawdzą się w każdej sytuacji! Chodzi oczywiście o meble modułowe.

Co to są meble modułowe?

Są to meble pozbawione niepotrzebnych elementów, które mają wyłącznie stylistyczne zastosowania. Nie bez powodu ceni się je za praktyczność. Ich stosowanie jest bardzo komfortowe, a przy tym proste.

Meble modułowe to po prostu serie, rodziny mebli, natomiast kupujący wybiera te egzemplarze, które mu się przydadzą. To rozwiązanie pozwala na łatwe łączenie poszczególnych komponentów w dowolny sposób. Jak to działa? Na przykład można się zaopatrzyć w szafki modułowe, które odpowiadają wysokością i wzornictwem do innych mebli serii. Modele różnią się pojemnością i funkcjami, przez co można stworzyć idealną dla siebie wręcz kompozycję.

Idealne do kuchni

Meble w zabudowie tego rodzaju pozwalają idealnie dopasować rozmiar do powierzchni kuchni. Nie da się zaprzeczać temu, że to pomieszczenie wymaga często stworzenia miejsca dla bardzo wielu przedmiotów, na jak najmniejszej powierzchni. Meble modułowe właśnie to oferują! Często ludzie zamawiają do kuchni meble na wymiar u fachowca. Nie jest to jednak konieczne, ponieważ takim samym komfortem można się cieszyć w przypadku opisywanym tutaj. Meble modułowe bowiem pozwalają na szczegółową konfigurację. Chodzi na przykład o zastosowanie wysuwanych koszy, wykorzystanie systemu cichego domykania itd. Przy tym wszystkim cena jest znacznie mniejsza, niż zamawianie mebli na wymiar.

Trzeba dodać, że nierzadko meble na wymiar zamontowane w kuchni są ze sobą połączone na stałe, przez co zmiany układu nie są możliwe. Zupełnie inaczej ta sprawa wygląda w przypadku mebli modułowych. Są to osobne elementy, które dowolnie można przesuwać, wymieniać itd. Kuchnia modułowa to nie tylko szafki – istnieje bowiem możliwość kupienia komponentów do zabudowania sprzętów AGD. Sprawia to, że kuchnia nie będzie jedynie niesamowicie funkcjonalna, ale też estetycznie wykonana. To nie wszystko, zabudowa sprzyja higienie, ponieważ między np. szafką, a zmywarką w standardowej sytuacji istniałby odstęp, w którym mógłby gromadzić się brud. Co więcej, dana seria mebli modułowych pozwala dokładnie zaplanować barwę (okleiny, blatu), dzięki czemu będzie pasowała do kolorystyki mieszkania.

A może do salonu?

Meble modułowe nie muszą znajdować się wyłącznie w kuchni. Praktycznie każde pomieszczenie może korzystać z rozwiązań, które oferują. Bardzo popularna w salonie jest meblościanka modułowa. Zazwyczaj na niej lub nad nią znajduje się telewizor. Często występuje też w towarzystwie sprzętu stereo, książek. Ścianki meblowe do salonu występują w naprawdę zróżnicowanej formie. Montuje się je łatwo, często nie ma też problemu z zawieszeniem. Sprawia to, że właściciel może sobie pozwolić na pełną dowolność kompozycyjną. Tutaj podobnie jak w kuchni istnieje możliwość personalizacji, zarówno pod względem kolorystyki, jak funkcjonalności. Meble modułowe w salonie mogą też tworzyć półkę na książki, wszystko jednak zależy od konkretnej serii.

Idealne dla każdego

Meble modułowe są świetne w każdej sytuacji. Zarówno do zabudowy kuchni, jak i urządzania salonu, wyposażenia sypialni. Dają wiele możliwości do zmian według własnych upodobań, a przy tym są znacznie tańsze od mebli zamawianych na wymiar.

Jedna odpowiedź