makijaż

Jak wyszczuplić twarz makijażem?

Makijaż może pełnić wiele funkcji – podkreśla urodę, tuszuje niedoskonałości, ale umożliwia także przybranie zupełnie odmiennego wyglądu. Wykonanie make-upu stało się w ostatnim czasie niemal sztuką, a coraz to nowsze techniki zaskakują nawet osoby, które mają doświadczenie w tej kwestii. Wiele osób nakłada kolorowe kosmetyki w celu nadania rysom odpowiednich kształtów. Jak wyszczuplić twarz makijażem czy optycznie zmniejszyć czoło?

Jak wyszczuplić twarz makijażem?

Do wykonania makijażu konieczne jest posiadanie odpowiednich kosmetyków. Podstawę stanowią podkład, korektor, puder, róż, a także dodatkowe produkty pomagające w konturowaniu twarzy. Można zakupić osobną paletkę, która będzie zawierała wszystkie kosmetyki przydatne w celu optycznego wyszczuplenia twarzy. Jak wykonać makijaż?

Po dobraniu podkładu w kolorze zbliżonym do odcienia cery należy zaaplikować go na twarz. Wykorzystać można do tego odpowiedniej wielkości pędzel lub gąbeczkę. Nałóż odpowiednią ilość podkładu, omijając powieki oraz okolice tuż pod okiem – tutaj najlepiej sprawdzi się korektor. Ten produkt rozprowadzić można również w tych miejscach, gdzie na skórze pojawiają się jakieś niedoskonałości.

Kolejnym krokiem jest wykonanie konturowania twarzy. Jeżeli nie zależy Ci na mocnym efekcie, można w tym przypadku skorzystać z sypkich kosmetyków. Jeżeli z kolei chcesz uzyskać widoczny efekt – postaw na produkty do konturowania na mokro. W jaki sposób wykonać makijaż, aby uzyskać efekt wyszczuplonej twarzy? Technik konturowania istnieje bardzo wiele. Jeżeli zależy Ci na czymś konkretnym, zajrzyj do Internetu, tam z pewnością odnajdziesz sporo podpowiedzi.

Konturowanie twarzy

Dobierz ciemny kolor i rozprowadź go u podstawy szczęki, na szczycie oraz po bokach czoła, a także na policzku w okolicy kości jarzmowej. Następnie należy zblendować nałożony na twarz produkt, aby przybrał naturalny odcień, a zarazem wtopił się we wcześniej nałożony podkład. Ten zabieg sprawi, że twarz zostanie odpowiednio wymodelowana, nabierze szczuplejszego kształtu. Produkt do konturowania można również nanieść na szyję, jeżeli zmagasz się z podwójnym podbródkiem. Intensywność efektu to bardzo indywidualna kwestia – zależy od tego, jaki rezultat chcesz uzyskać.

Obecnie marki i linie kosmetyczne posiadają w swojej ofercie różne produkty, które wykorzystać można do konturowania twarzy, a zarazem jej wyszczuplenia. Warto zapoznać się z bogatą ofertą, by wybrać produkt oraz odcień, który okaże się najbardziej skuteczny. Zbyt ciemny kosmetyk może dać przerysowany, mało estetyczny efekt, z kolei za jasny odcień najprawdopodobniej wtopi się w podkład i nie da zadowalających rezultatów. Możliwe, że konieczne okaże się przetestowanie produktów, które dopiero pozwoli na dobranie idealnego rozwiązania.

Wiesz już, jak wyszczuplić twarz makijażem. To nic trudnego – każda osoba może spróbować sama podjąć się takiego działania i sprawić, że make-up będzie jeszcze bardziej profesjonalny. Pamiętaj, że tworzenie makijażu może być również dobrą zabawą – nie warto się więc zniechęcać po pierwszych nieudanych próbach.

Możliwość komentowania została wyłączona.