chwasty

Czym zwalczać chwasty?

Chwasty mogą być jednym z najbardziej frustrujących aspektów ogrodnictwa. Jednak przy użyciu odpowiednich środków przestają być tak wielkim problemem. Oto kilka propozycji tego, jak zwalczać chwasty domowymi sposobami i nie tylko!

Gluten kukurydziany lub mączka kukurydziana

Gluten lub mąka kukurydziane to skuteczny środek chwastobójczy, który można stosować na różne chwasty. Stanowi wysuszone części kukurydzy. Nazywa się go również „mieloną kukurydzą” i działa poprzez tworzenie środowiska, w którym chwasty nie mogą rosnąć.

Aby użyć glutenu kukurydzianego, wymieszaj 2-3 łyżki stołowe w 2-3 litrach wody i za pomocą zwykłego węża ogrodowego lub opryskiwacza nawilż obszar, który chcesz poddać działaniu mąki. Ten środek działa najlepiej, gdy jest rozpylany podczas kiełkowania. Potrzeba około 2 tygodni, aby wszystkie chwasty obumarły, ale pierwsze powinny być martwe w ciągu 5 dni po zastosowaniu produktu.

Chwasty – czym zwalczać? Herbata kompostowa

Herbata kompostowa to płyn, który powstaje w wyniku namoczenia kompostu w wodzie (zazwyczaj przez 7 do 14 dni). Wykazano, że jest korzystna dla roślin i zwierząt, a także dla gleby, ponieważ zawiera mikroorganizmy, takie jak grzyby czy bakterie. Mieszanka może być stosowana samodzielnie lub rozpylana na rośliny. Co więcej, wykazano, że jest skuteczna w zwalczaniu chwastów!

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona to świetna opcja do kontrolowania chwastów w ogrodzie. Jest używana jako środek chwastobójczy od dziesięcioleci. Kiedy zmieszasz proszek z wodą i spryskasz nią niepożądane rośliny, roztwór zabije je w ciągu kilku dni. To również środek bardzo tani w użyciu, ponieważ soda oczyszczona znajduje się w każdym sklepie spożywczym i można kupić ją za małe pieniądze. Jest w 100% naturalna, więc nie zawiera żadnych szkodliwych chemikaliów. Co więcej, nie musisz się martwić o negatywne skutki uboczne.

Sól

Sól jest naturalnym środkiem chwastobójczym. Można jej użyć do pozbycia się intruzów w ogrodzie, jednocześnie poprawiając strukturę gleby i czyniąc ją bardziej żyzną. Środek ten nie zaszkodzi uprawom, ale zabije inne gatunki rosnące w pobliżu. Sól jest tania oraz łatwa w użyciu. Natomiast nie cechuje się wysokim poziomem skuteczności w obliczu gatunków wieloletnich, takich jak mniszek lekarski. Jeśli masz je w swoim ogrodzie, powinieneś spróbować czegoś innego. Środek ten nie zaszkodzi środowisku, ponieważ niektóre rośliny potrzebują soli do prawidłowego wzrostu.

Czym zwalczać chwasty? Ocet

Ocet jest naturalnym środkiem chwastobójczym. Istnieje mnóstwo roślin, na których możesz go użyć. Działa dobrze, gdy stosuje się go bezpośrednio na chwasty rosnące w ogrodzie, na trawniku lub na podjeździe. Najlepiej jest rozpylić roztwór na części roślin, a nie pozwolić mu wsiąknąć w glebę, ponieważ pomoże to zapobiec uszkodzeniu upraw. Metoda ta jest również skuteczna w pozbywaniu się mniszka lekarskiego rosnącego w pęknięciach w chodnikach, ponieważ ocet wysusza jego korzenie i zabija go, zanim zdąży wszędzie rozsiać nasiona!

Herbicydy

Herbicydy stosuje się do zabijania chwastów przed ich wyłonieniem się z gleby. Są skuteczne w zwalczaniu gatunków jednorocznych, szerokolistnych i traw. Mogą być stosowane wiosną, latem lub jesienią. Ns stronie https://superplony.pl/pl/c/Herbicydy/23, zakupisz jedne z najlepszych herbicydów dostępnych na rynku!

Zadbaj o swoje uprawy, stosując te rozwiązania

Możesz użyć każdej z tych metod, aby kontrolować chwasty w swoim ogrodzie i trawniku. Niektóre z nich są skuteczniejsze niż inne, ale wszystkie działają wystarczająco dobrze, aby pozbyć się intruzów. Jeśli chcesz szybko wyeliminować chwasty, najlepiej będzie, jeśli wybierzesz jedną metodę na raz i zaczniesz stosować ją regularnie, aż wszystkie niepożądane rośliny znikną. W ten sposób niezależnie od tego, który sposób działa najlepiej w Twoim przypadku, pozbędziesz się kłopotu raz, a dobrze.

Podsumowanie

Podsumowując, istnieje wiele odpowiedzi na pytanie, czym zwalczać chwasty. Najlepszym sposobem na pozbycie się ich jest użycie produktów, które nie zaszkodzą środowisku ani Twojemu zdrowiu (jak ocet). Jeśli dana metoda nie działa w tym przypadku, możesz spróbować innej, aż znajdziesz coś, co da zadowalające efekty.

Możliwość komentowania została wyłączona.