wypadek

Jak wygrać sprawę o odszkodowanie?

W obecnych czasach dla wielu ludzi bardzo ważną kwestią jest posiadanie wykupionego ubezpieczenia od różnych szkód i niefortunnych zdarzeń. Czasami dochodzi do sytuacji, w których ktoś niechcący lub umyślnie wyrządzi jakąś szkodę w mieniu albo spowoduje uszczerbek na zdrowiu u osoby poszkodowanej. W takiej sytuacji problem można rozwiązać polubownie lub walczyć w sądzie o odszkodowanie od sprawcy. Jeśli nie był ubezpieczony, wówczas spada na niego obowiązek pokrycia szkody z własnej kieszeni. Warunkiem jest oczywiście udowodnienie jego winy, swojej szkody i wygranie sprawy sądowej. Okazuje się, że wiele postępowań o odszkodowanie dotyczy nie tylko takich sytuacji, ale również kwot zaniżonych przez towarzystwa ubezpieczeniowe.

Zaniżone odszkodowania – Gdynia i inne miasta

Wielu klientów, wykupując ubezpieczenia od znanych towarzystw, zakłada, że w przypadku problemów będą mogli liczyć na poważne podejście firm do sprawy i na wypłacenie odpowiedniej kwoty odszkodowania. Okazuje się jednak, że w pewnych sytuacjach dochodzi do zaniżenia należnej kwoty, a nawet do odmowy wypłaty środków.

Nic dziwnego, że po otrzymaniu obniżonej rekompensaty znaczna większość klientów towarzystw ubezpieczeniowych podejmuje decyzję o podjęciu walki o to co się im prawnie należy. Jeśli pomimo złożenia odwołania, ubezpieczyciel odmówi wypłaty brakującej kwoty lub nadal będzie ona zaniżona, wówczas osoba ubezpieczona ma prawo zgłosić sprawę do sądu. W przypadku wygranej towarzystwo ma obowiązek zapłacić całą zasądzoną kwotę, natomiast przegrana sprawa wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty sądowej. Warto więc skorzystać z pomocy fachowców oceniających szansę na wygranie danej sprawy oraz reprezentujących klienta przez całe postępowanie sądowe.

Nie zawsze sądy wydają orzeczenia korzystne dla osób ubezpieczonych, dlatego skierowanie sprawy do sądu należy traktować jako rozwiązanie absolutnie ostateczne, gdy wszelkie negocjacje z towarzystwem i odwołania nie przynoszą żadnego skutku. W przypadku walki sądowej dobrze jest przygotować dokumenty potwierdzające zakup oraz opłacanie polisy, a także dowody, które potwierdzają poniesienie konkretnej szkody czy uszczerbku kwalifikującego się do wypłaty określonego odszkodowania. Poza tym warto skorzystać z usług wyspecjalizowanych kancelarii.

Wsparcie fachowców oraz ich poszukiwanie

Okazuje się, że na polskim rynku działalność prowadzą kancelarie doradców czy też adwokatów, których główną specjalizacją są odszkodowania w Gdyni oraz innych polskich miastach. Tacy fachowcy udzielają wielu form wsparcia. Polegają one między innymi na ocenie danej sprawy i szans na wygraną.

Co więcej, specjaliści z takich kancelarii doradzają wykonywanie kroków pozasądowych, a także udzielają porad z zakresu kompletowania odpowiednich dokumentów. W razie konieczności reprezentują swoich klientów zarówno przed towarzystwami ubezpieczeniowymi, jak i przed sądami. Dzięki temu nie trzeba martwić się całym procesem. Wiele informacji na temat takich pomocnych kancelarii można łatwo znaleźć za pośrednictwem Internetu.

Możliwość komentowania została wyłączona.