pies

Jak wyglądają zajęcia w szkole dla psów?

Bycie właścicielem psa to wspaniała przygoda i nawiązywanie przyjaźni na wiele lat. Dobrym sposobem, by pogłębić swoją relację z czworonogiem, zrozumieć jego zachowania oraz nauczyć się, jak korygować niepożądane reakcje behawioralne jest zapisanie się do szkoły dla psów w Gdańsku, która oferuje kursy zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych.

Szczenięca szkoła dla psów – Gdańsk

Rozpocząć naukę z elementami tresury należy możliwie jak najwcześniej. Szczenięta uczą się wyjątkowo chętnie i szybko przyswajają nowe umiejętności. Dlatego szkoła dla psów w Gdańsku może zaoferować prawidłowe przeprowadzenie socjalizacji młodego psiaka, zapoznanie go z nowymi bodźcami, innymi zwierzętami oraz obecnością nieznanych ludzi. Pies uczy się, jak powinien reagować na nowe osoby w swoim otoczeniu i bezkonfliktowo mijać inne zwierzęta podczas spaceru w parkach lub na ulicy.

Szkoła dla psów Gdańsk to sposób na wprowadzenie czworonoga w tajniki wykonywania pierwszych komend, reagowania na imię, poprawnej zabawy, witania się z ludźmi bez skakania oraz gryzienia po dłoniach. Właściciel zaś uczy się, w jaki sposób nagradzać psiego towarzysza, korygować złe zachowania czy bawić się w sposób prawidłowy tak, by pupil nie rozpraszał się bodźcami zewnętrznymi.

Szkoła dla psów w Gdańsku – podstawowe komendy

Właściciele psów, które pojęły już podstawy prawidłowego zachowania, mogą rozwijać się dalej w szkole dla psów w Gdańsku. Kolejnym krokiem jest nauka większej ilości komend, takich jak „siad”, „zostań”, „nie rusz” oraz „leżeć”. Szkoła dla psów Gdańsk ma za zadanie wypracować w czworonogu umiejętność poskramiania zachowań agresywnych i rozładowywania ich w takich sytuacjach, jak zabawa lub czas spędzany na otwartej przestrzeni. Właściciel dowie się, w jaki sposób prowadzić pupila na luźnej smyczy lub bez niej tak, by cały czas móc nad nim panować. Szkolenia wielokrotnie posiadają w programie zajęcia przeprowadzane w mieście, by szlifować umiejętności psiaka i podtrzymywać jego prawidłowe reakcje.

Szkoła dla psów w Gdańsku – kurs zaawansowany

Kursy zaawansowane są adresowane dla psów i właścicieli, którzy posiadają znaczną wiedzę oraz umiejętności w zakresie odpowiedniego zachowania. Kolejny stopień zaawansowania oferuje zaznajomienie się ze znacznie bardziej skomplikowanymi komendami. Niektóre z nich wydawane są na znaczną odległość, wiążą się z przywoływaniem psa. Umiejętności czworonogów rozszerzane są między innymi o zdolności wykonywania aportu, odkładania nagrody czy odszukiwania zgubionych przedmiotów przy pomocy zmysłu węchu. Natomiast opiekun uczy się, jak modelować zachowanie psa przy pomocy gestykulacji.

Szkolenia dla psów w Gdańsku to sposób na poprawę komunikacji między właścicielem a pupilem, lepszego rozumienia siebie, swoich ograniczeń i atutów. Dzięki temu czworonożny przyjaciel może stale być stymulowany intelektualnie, co idzie w parze z zabawą oraz nauką. Warto rozpocząć tę emocjonującą i niezwykle satysfakcjonującą współpracę ze specjalistami od tresury zwierząt, by nadać kontaktom ze swoim psim towarzyszem nowy wymiar.

Możliwość komentowania została wyłączona.