hiszpańska mucha

Brak ochoty na seks – co z tym zrobić?

Nieraz dochodzimy do momentu w naszym życiu, kiedy nie mamy ochoty na seks. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być naprawdę mnóstwo.  W dzisiejszych czasach żyjemy w ogromnym stresie związanym z naszymi licznymi obowiązkami, ale też sytuacją na świecie. Przez cały dzień żyjemy na pełnych obrotach, dlatego po całym dniu jesteśmy na tyle zmęczeni, że po położeniu się do łóżka, jedyne, o czym marzymy to, aby szybko zasnąć. Niestety to wpływa na nasze życie erotyczne i powoduje, że bardzo często ograniczamy współżycie do minimum. Kiedy ten stan brak ochoty na seks będzie trwał dłużej to należy udać się do seksuologa, który powie co na brak ochoty na seks zrobić, aby poprawić jakość naszego życia intymnego.

Przyczyny braku ochoty na seks

Oprócz zmęczenia i silnego stresu istnieje jeszcze wiele powodów, przez które nie chcemy współżyć. Do najczęstszych przyczyn zmniejszenia ochoty na seks należą: nagła zmiana wagi i zbyt duża ilość kilogramów, niskie poczucie własnej wartości, siedzący tryb życia, depresja. Nieraz zdarza się, że ulegliśmy jakiemuś wypadkowi i mamy niesprawną, którąś część ciała i w takim momencie boimy się, że nie podołamy w łóżku. Przyczyną braku ochoty na seks u faceta mogą być problemy z erekcją, dlatego w takim przypadku należy udać się do specjalisty w celu rozwiązania występującego problemu.

Na nasze życie łóżkowe też wpływają bardzo często kłótnie, kryzysy i nieporozumienia z partnerem. Też ważne mogą być jakieś niezgojone rany po kłótniach, czy oddalenie emocjonalne, które bardzo nam zapadły w pamięci i czujemy się skrzywdzeni. Dużym problem przy problemach ze współżyciem jest wkradająca się do naszego życia rutyna, która w pewnym momencie może nawet spowodować zakończenie naszego związku. Dlatego tak ważne jest dbanie o odpowiednią temperaturę w łóżku i zaskakiwanie nieraz partnera różnymi miłymi niespodziankami.

Kiedy brakuje ochoty na seks – co robić?

Wtedy zastanawiamy się jak przywrócić nam przyjemność z niego. W momencie, kiedy ten problem występuje i nie potrafimy ustalić przyczyny naszego problemu to powinniśmy udać się do seksuologa, który postara nam pomóc ustalić przyczynę. Postara się też on doradzić nam, w jaki sposób zwiększyć naszą ochotę na seks lub przepisze jakieś leki, które zwiększą one nasze pragnienie na współżycie. Kiedy jednak wiemy, że przyczyną są na przykład niewyjaśnione sprawy z partnerem, które nie pozwalają się zrelaksować to należy szczerze porozmawiać z partnerem i postarać się wyjaśnić wszystkie powstałe nieporozumienia.

W niektórych przypadkach nie obędzie się bez udania na jakąś formę terapii lub po prostu dobrym sposobem może być odwiedzenie psychologa, który pomoże przetrawić nam złe wspomnienia. Kiedy problemem jest nasza świadomość, że staliśmy się nieatrakcyjni dla partnera to są dwie drogi do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów, czyli poprawy ochoty na seks. Pierwszą z nich jest wzięcie się za swój wygląd i na przykład pójście na siłownię, ale chodzi tutaj o po prostu odpowiednie zadbanie o siebie.

Drugim sposobem jest po prostu samoakceptacja siebie, że nasze ciało się zmienia wraz z wiekiem i należy się cieszyć pełnią życia. Bardzo często przyczyną braku ochoty na seks u kobiet jest obniżone libido z powodu właśnie niskiej samooceny. Dlatego tak ważne jest akceptowanie siebie w pełni i pamiętanie, że każdy jest piękny na swój sposób. W dłuższych związkach trzeba uważać, żeby nie popaść w zbytnią rutynę, bo w takim przypadku możemy mieć mniej ochoty na seks. Dlatego trzeba raz na jakiś czas zaskakiwać pozytywnie swojego partnera na przykład przygotowując romantyczną kolację i stosując jakieś aromaty, które zwiększą ochotę na współżycie. Takim afrodyzjakiem, który może nam pomóc osiągnąć zamierzony efekt jest Elixir Premium Hiszpańska Mucha znajdujący się na stronie internetowej  https://swiat-doznan.pl/sex-elixir-premium-100ml-hiszpaska-mucha. Przy organizacji takich niespodzianek warto zadbać o wszystkie szczegóły, bo to pokaże, że naprawdę zależy nam na naszej drugiej połówce. To w konsekwencji przyczyni się do zwiększenia ochoty na seks.

Możliwość komentowania została wyłączona.