ogród

Jak podłączyć głośnik bluetooth z telefonem? Instrukcja

W dzisiejszych czasach można zauważyć dużą popularność nowoczesnych rozwiązań technologicznych, do których grona zaliczają się między innymi profesjonalne głośniki Bluetooth. Urządzenia te można łączyć ze smartfonami i w ten sposób odtwarzać na nich dźwięk, którego jakość jest wyższa w porównaniu z dźwiękiem emitowanym przez wbudowane głośniki nowoczesnych telefonów komórkowych. Dobrze jest dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego jak połączyć głośnik z telefonem. Okazuje się, że proces ten nie jest nadmiernie skomplikowany, ale warto zapoznać się z dokładną instrukcją.

Jak podłączyć głośnik Bluetooth z telefonem? Instrukcja dla iPhone

Obecnie urządzenia marki Apple cieszą się bardzo dużą popularnością. Nic więc dziwnego, że wielu posiadaczy telefonów typu iPhone zastanawia się jak połączyć telefon z głośnikiem. Proces ten jest podzielony na kilka kroków obejmujących proste czynności, jakie musi wykonać użytkownik urządzeń.

 • Włączenie głośnika i uruchomienie funkcji parowania Bluetooth – najczęściej można to zrobić przytrzymując dłużej przycisk włączania lub wciskając przycisk odpowiedzialny za parowanie (trzeba sprawdzić instrukcję urządzenia, aby dowiedzieć się, jak to zrobić).
 • W telefonie iPhone należy wejść do menu ustawień i wybrać opcję Bluetooth. Następnie należy ją włączyć przesuwając suwak widoczny na ekranie.
 • Należy dotknąć nazwę głośnika w oknie wyszukiwania, gdy tylko się pojawi.
 • Po wykonaniu powyższych czynności oba urządzenia powinny połączyć się automatycznie.
 • Od tej chwili do momentu wyłączenia głośnika albo wyłączenia opcji Bluetooth w telefonie wszystkie aplikacje odtwarzające muzykę lub filmy powinny odtwarzać dźwięk przez podłączone urządzenie zewnętrzne.
 • W przypadku pojawienia się problemu ze znalezieniem się urządzeń, należy wyłączyć i włączyć opcję Bluetooth w telefonie albo zrestartować cały telefon.

Jak połączyć głośnik z telefonem BT? Instrukcja dla urządzeń z Androidem

Oczywiście bardzo szerokie grono posiadaczy telefonów korzysta z urządzeń, które działają w oparciu o system operacyjny Android. W przypadku tego systemu również nie trzeba martwić się tym jak połączyć telefon z głośnikiem, ponieważ procedura jest również bardzo łatwa i prezentuje się następująco:

 • Włączenie głośnika i uruchomienie parowania BT – etap ten jest identyczny jak pierwszy etap procedury parowania w telefonach marki Apple.
 • Na ekranie startowym telefonu należy przesunąć palcem od górnej krawędzi w dół, aby wywołać niewielkie menu ze skrótami.
 • Po wciśnięciu i przytrzymaniu ikony Bluetooth telefon przejdzie do ekranu ustawień tego połączenia.
 • Kolejny krok to wybranie opcji „skanuj”.
 • Po zauważeniu nazwy głośnika na liście, należy ją kliknąć, aby rozpocząć procedurę parowania. Od tego momentu odtwarzacze telefonu będą odtwarzały dźwięk przez głośnik zewnętrzny do momentu wyłączenia Bluetooth w telefonie albo wyłączenia głośnika.

Co jeszcze warto wiedzieć o głośnikach Bluetooth?

Wiele ciekawych informacji na temat smartfonów oraz powiązanych z nimi głośnikami Bluetooth można znaleźć w Internecie, na stronach takich jak na przykład http://transportowiecpt.pl/jakie-etui-na-telefon-wybrac-najlepsze-propozycje oraz w innych źródłach. Warto pamiętać, że nowoczesne głośniki Bluetooth umożliwiają podłączenie do nich wielu urządzeń jednocześnie. Korzystając z powyższych oraz podobnych procedur można podłączyć do głośnika wiele telefonów, tabletów, a nawet komputerów i odtwarzać z nich dźwięk, w zależności od tego, które urządzenie jest aktywne.

Dobrze jest wspomnieć, że łączność Bluetooth w głośnikach bezprzewodowych stoi na wysokim poziomie. Producenci porządnych urządzeń zadbali o duży zasięg, więc dźwięki można bez większych problemów odtwarzać nawet z urządzeń oddalonych o kilkanaście, a także kilkadziesiąt kilometrów. Sama jakość dźwięku również jest bardzo dobra, a porządne głośniki są wykonane z materiałów zoptymalizowanych pod kątem odporności na uszkodzenia mechaniczne, a także negatywne czynniki zewnętrzne, takie jak na przykład deszcz.

Możliwość komentowania została wyłączona.