narzędzia

Gdzie sprawdzą się przymiary sztywne?

Sklep ARKOM oferuje najwyższej jakości przymiary sztywne (kreskowe) o różnym zakresie długości. Klientom proponowane są narzędzia w zakresie 0–500 mm, 0–1000 mm, 0–1500 mm, a także te osiągające powyżej 1500 mm.

Przymiary sztywne – rodzaje

Wspomniany przymiar sztywny inaczej nazywany jest wzorcem kreskowym. Wielkością przez niego odtwarzaną jest długość, do określenia której wykorzystywane są skonkretyzowane odległości kresek naniesionych na powierzchnię wzorca (działkę elementarną, zazwyczaj co 1 lub 0,5 mm). Wzorce kreskowe mogą stanowić samodzielny przyrząd, bądź też wchodzić w skład urządzenia pomiarowego jako jeden z elementów układu odczynowego.

Występują również modele, w których krawędź przymiaru jest jednocześnie punktem zero (początkiem). Tego typu narzędzia niezwykle często wykorzystywane są podczas pomiarów warsztatowych, a także z powodzeniem stosowane bywają do wewnętrznej kontroli wskazań miar (przymiarów) zwijanych. Najczęściej wspomniane modele przymiarów dostępne są w długościach osiągających do 1500-2000 milimetrów.

Wszystkie oferowane przez sklep ARKOM przymiary sztywne są zgodne z normą DIN 866. Dokument ten wskazuje stosowane obecnie oznaczenie wymienionych wyżej typów przymiarów jako DIN 866/A (przymiar kreskowy) oraz DIN 866/B (przymiar krańcowo-kreskowy).

Przymiary sztywne – cena

Oferowane przez ARKOM przymiary sztywne wykonane są z najlepszej jakości materiału, dzięki czemu mogą one służyć użytkownikowi przez wiele lat. Oferta składa się z przymiarów szklanych, stalowych oraz aluminiowych. Produkty z opisywanej kategorii cieszą się niezwykle pozytywnymi opiniami wśród swoich użytkowników z uwagi na precyzję wykonania oraz dokładność i wiarygodność pomiaru. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z wszelkimi produktami znajdującymi się w ofercie sklepu ARKOM oraz do kontaktu z zespołem sklepu, który z chęcią udzieli wszelkich niezbędnych informacji oraz pomocy przy doborze odpowiedniego narzędzia pomiarowego.

Możliwość komentowania została wyłączona.