taylor-heery-PbW5fCWJG4M-unsplash

Zapachy do domu – jakie wybrać?

Dom kojarzy nam się z bezpieczeństwem, miłością i ciepłem rodzinnym, dlatego też chcemy, aby panował tam wyjątkowy klimat. Możemy to osiągnąć poprzez urządzenie wnętrza w przytulny sposób, wykorzystanie wyjątkowych dla nas elementów dekoracyjnych, czy wprowadzenie do mieszkania przyjemnego światła. To jednak nie wszystko, ponieważ bardzo ważnym elementem, który tworzy w naszym domu szczególną atmosferę, jest zapach.

Zapachy do domu – jak wybrać?

Zapach szczególnie oddziałuje na nasze zmysły i sprawia, że chcemy przebywać w danym pomieszczeniu. Świadczy o tym na przykład moment pieczenia ciasta, którego przyjemna woń roznosi się po całym mieszkaniu. Czujemy wówczas błogość i atmosferę ogniska domowego. Spośród wielu zapachów dostępnych w sklepie Pachnąca Szafa – zapachy do domu możemy wybrać idealny aromat dla siebie i reszty domowników. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak wybrać idealne zapachy do Twojego domu – zapraszamy do dalszej części artykułu. Dowiesz się z niej jaki zapach będzie najbardziej odpowiedni oraz w jakiej formie może być zastosowany.

Zapachy do domu mogą być dekoracją

Jeśli jesteś estetą i chcesz mieć w swoim domu piękny zapach wydobywający się z subtelnej dekoracji ustawionej na kredensie, zapachy do domu w postaci minimalistycznych patyczków są właśnie dla Ciebie. Ratanowe patyczki umieszczone w subtelnej buteleczce z esencją prezentują się absolutnie wyjątkowo. Jeśli Twój dom ma charakter swojski, rustykalny, świetnie zaprezentują się w nim zapachy do domu naturalne z rośliną wewnątrz flakonika. Jeśli jednak preferujesz bardziej nowoczesne rozwiązania, możesz wybrać patyczki nasączone w zapachowej esencji, umieszczone w minimalistycznej, ceramicznej podstawce. Świetnym rozwiązaniem są też eleganckie perfumy do pomieszczeń umieszczone w gustownych flakonikach dostępnych w różnych wzorach.

Zapachy do domu – piękna, natychmiastowa woń

Mgiełki do pomieszczeń to prosty sposób na to, by szybko wprowadzić do swojego domu wyjątkowy zapach. Idealnie sprawdzą się w sytuacji, kiedy spodziewasz się gości i chcesz, aby od progu przywitał ich piękny zapach. Sprawdzą się też do każdego pomieszczenia, do którego chcesz wprowadzić przyjemną atmosferę błogiego relaksu. W pomieszczeniach, w których potrzeba szybkiego odświeżenia powietrza przydadzą się również wysokiej jakości aerozole, których zapach utrzymuje się przez długi czas.

Zapachy do domu, które tworzą wyjątkowy klimat

Pośród zapachów do domu istnieje jeszcze coś dla prawdziwych fanów relaksu i klimatycznej przestrzeni. Mowa o olejkach zapachowych, które mogą zostać użyte do dyfuzora lub kominka. Taki zapach do domu w połączeniu z blaskiem niewielkiej świecy (podgrzewacza) stworzy absolutnie przyjemną atmosferę, która w szczególności sprawdza się podczas długich jesiennych wieczorów, domowego SPA, czy romantycznej kolacji we dwoje.

Dyskretne zapachy do domu

Chcąc cieszyć się pięknym zapachem w domu możemy również skorzystać z dyskretnej wersji zapachu, jaką są pachnące kuleczki. Zamknięta w nich esencja delikatnie uwalnia się z perełek, a całość prezentuje się wyjątkowo estetycznie i jest zupełnie inna od tradycyjnych zapachów. Takie perełki mogą być wybrane nie tylko w oparciu o ulubiony zapach, ale również dopasowane do kolorystyki wnętrza.

Dlaczego warto wybierać ekologiczne zapachy do domu?

Zapach do wnętrz powinien nie tylko wprowadzać do pomieszczenia wyjątkową woń, ale też powinien być bezpieczny dla domowników i zwierząt. Z tego powodu warto wybierać wyłącznie ekologiczne zapachy do domu, które zostały stworzone w oparciu o naturalne składniki. Należy też pamiętać, że tego rodzaju zapachy są o wiele bardziej przyjemne od sztucznych odpowiedników.

Jak wybrać idealny zapach dla siebie?

Jeśli zastanawiasz się jak wybrać idealny zapach, zarówno w kwestii woni oraz sposobu jej rozpylenia, skorzystaj z poniższych wskazówek. Pomogą one w wyborze wyjątkowego aromatu do Twojego domu, ale również w sytuacji, kiedy będziesz chciała podarować zapach bliskiej osobie.

  1. Stwórz listę ulubionych kwiatów, smaków i owoców.
  2. Spójrz na swoje wnętrze i określ jego charakter. Jakie dekoracje lubisz?
  3. Spójrz na kolorystkę wnętrza.
  4. Zastanów się jaki sposób wyzwalania zapachu jest dla Ciebie najbardziej optymalny? Kominek, mgiełka, patyczki, etc.
  5. W oparciu o te informacje dokonaj wyboru, a z pewnością będzie on trafiony.

Jedna odpowiedź