pexels-karolina-grabowska-4464487-scaled

Papierowy wypełniacz do kartonów – ekologiczna alternatywa dla folii bąbelkowej

Branża e-commerce daje nieograniczone możliwości. Wielu sprzedawców przenosi swoje biznesy do przestrzeni internetowej, dzięki czemu oferowane produkty dotrzeć mogą do znacznie większej ilości konsumentów.

Branża e-commerce daje nieograniczone możliwości. Wielu sprzedawców przenosi swoje biznesy do przestrzeni internetowej, dzięki czemu oferowane produkty dotrzeć mogą do znacznie większej ilości konsumentów. Aby paczka dotarła do klienta w nienaruszonym stanie, konieczne jest jej staranne zapakowanie. Wypełniacz do kartonów w formie papieru doskonale sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju asortymentu.

Papier vs. tworzywa sztuczne

Papier jest niezwykłym tworzywem, powstaje bowiem z największego bogactwa naszej planety – drzew. Duża wytrzymałość sprawia, że papier do całkowitego zużycia wykorzystany może być aż 8 razy! Po tym czasie następuje jego całkowity rozkład, z uwagi na fakt, iż papier jest w pełni biodegradowalny. Materiał jest zatem bezpieczny dla środowiska naturalnego, w odróżnieniu od tworzyw sztucznych. Plastik cechuje się dużym poziomem szkodliwości, a jego rozkład trwa aż kilkaset lat. Dodatkowo podczas tego czasu wytwarzane są szkodliwe substancje do atmosfery.

Produkcja ekologicznych wypełnień na etapie magazynowym

Sklep internetowy, wysyłając paczkę do klienta, zadbać musi o bezpieczne jej dotarcie w miejsce docelowe. Konieczne jest zatem właściwe zabezpieczenie zawartości kartonu. Korzystanie z folii bąbelkowej skutecznie wypierane jest przez ekologiczne wypełnienie do paczek. Wypełniacz tego typu powstaje przy udziale specjalistycznej maszyny. Nie jest konieczny jej kosztowny zakup, bowiem magazyn sklepu internetowego zdecydować się może na wynajem sprzętu. Eko wypełniacze do paczek produkowane są w momencie pakowania produktu do klienta. Sklep wysyłkowy nie musi zatem gromadzić gotowych wypełnień, bowiem jest w stanie wygenerować ich wybraną ilość w każdym momencie. Nawinięty na rolki papier nie zajmuje natomiast zbyt wiele miejsca w magazynie, dzięki czemu zaoszczędzona jest cenna przestrzeń.

Ekologiczna polityka sprzedażowa

Wypełniacz do kartonów w formie papieru amortyzuje ewentualne wstrząsy podczas wysyłki towaru do klienta. Unieruchomiony i zablokowany produkt jest w pełni bezpieczny, zawsze dotrze zatem do konsumenta w nienaruszonym stanie.

Każdy sklep internetowy powinien opierać swoją politykę sprzedażową na ekologicznym podejściu. Współczesny konsument oczekuje profesjonalnej obsługi, która jednocześnie zwracać będzie uwagę na kwestie związane z ochroną naszej planety. Ważna jest także estetyka zapakowania, która w przypadku papieru sprawdza się doskonale – bowiem materiał ten prezentuje się elegancko na tle każdego rodzaju zawartości paczki.

Możliwość komentowania została wyłączona.