pexels-tima-miroshnichenko-5355917-scaled

Konsultacja ortodontyczna – dlaczego warto się umówić?

Dbanie o zdrowy i lśniący uśmiech jest podstawą atrakcyjnego wyglądu. Proste i białe zęby dodają bowiem uroku oraz pewności siebie. Zdarza się jednak, że wady zgryzu przeszkadzają nam w osiągnięciu pożądanego efektu, a nawet utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Dbanie o zdrowy i lśniący uśmiech jest podstawą atrakcyjnego wyglądu. Proste i białe zęby dodają bowiem uroku oraz pewności siebie. Zdarza się jednak, że wady zgryzu przeszkadzają nam w osiągnięciu pożądanego efektu, a nawet utrudniają codzienne funkcjonowanie. Nieprawidłowe uzębienie bywa problematyczne w skutecznym czyszczeniu, co z kolei powoduje zaleganie bakterii w jamie ustnej. W takim przypadku konieczna jest konsultacja ortodontyczna, podczas której wdrożone zostaną czynności, pomagające przeprowadzić odpowiednie leczenie.

Konsultacja ortodontyczna Kraków – rzetelna i sprawdzona diagnoza

Dzisiejsza ortodoncja zajmuje się leczeniem oraz profilaktyką wad zgryzu, jak również wad szczękowo-twarzowych u osób niemal w każdym wieku. Podjęcie leczenia we wczesnych latach daje jednak dużo skuteczniejsze efekty, bowiem pomaga zapobiegać rozwojowi występujących wad w przyszłości. Możliwie jak najwcześniejsze zdiagnozowanie i rozpoczęcie profilaktyki jest szczególnie polecane, zwłaszcza u dzieci. Konsultacja ortodontyczna Kraków w sprawdzonym gabinecie pomoże wdrożyć takie sposoby, które umożliwią utrzymanie zdrowych i pięknych zębów.

Skuteczne wybielanie metodą nakładkową

W utrzymaniu śnieżnobiałego uśmiechu, szczotkowanie zębów bywa niekiedy niewystarczające. Koniecznym jest więc wprowadzenie bardziej skutecznych metod. Wybielanie metodą nakładkową jest sposobem w pełni bezpiecznym, przystosowanym do samodzielnego wykonywania w domu. Zabieg ten jest szczególnie polecany osobom, które mają tendencję do nadwrażliwości. Przed jego wykonaniem konieczna jest wizyta w gabinecie stomatologicznym, podczas której wykonuje się niezbędną dokumentację fotograficzną oraz ocenę naturalnego koloru zębów pacjenta. Należy również wykonać zabieg pełnej higienizacji, na którą składa się piaskowanie, skaling oraz fluoryzacja. Następną czynnością jest pobranie łuku zębowego, na podstawie którego wykonuje się specjalne celuloidowe nakładki wypełnione żelem wybielającym, które są już gotowe do użycia. Ich zaletą jest fakt, że po skończonej kuracji mogą zostać użyte ponownie.

Aparaty ortodontyczne – sprawdzona metoda poprawy wyglądu

Aparaty ortodontyczne Kraków pomagają wyleczyć wszelkie wady zgryzu oraz przyczyniają się do poprawy wyglądu nie tylko naszego uśmiechu, ale również całej twarzy. Dzisiejszy rynek oferuje wiele możliwości co do wyboru preferowanego modelu. Jednymi z popularniejszych rodzajów są aparaty metalowe. Z uwagi na możliwość zamontowania tytanowych zamków, są one dobrą opcją dla alergików. Innymi, lecz równie ciekawymi rozwiązaniami są wszelkie aparaty estetyczne, aparaty lingwalne oraz aparaty bezligaturowe.

Możliwość komentowania została wyłączona.