pexels-pixabay-266896-scaled

Jak wyczyścić kuchenkę gazową z tłuszczu?

Przypalony tłuszcz to jedno z najbardziej uciążliwych zabrudzeń w kuchni. Najczęściej osadza się na kuchence gazowej, ruszcie i w piekarniku. Najlepszym sposobem na czyszczenie zachlapanej powierzchni jest natychmiastowa reakcja. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Czytaj dalej i dowiedz się, jak usunąć przypalony tłuszcz z kuchenki gazowej małym nakładem pracy!

Dlaczego regularne czyszczenie kuchenki gazowej jest ważne?

Twoja kuchenka gazowa ma stały kontakt z tłuszczem. Osadza się na niej podczas smażenia i grillowania. Przypalone zabrudzenia są niezwykle trudne do usunięcia, nawet jeśli zabierzesz się do tego zadania zaraz po zakończeniu gotowania. Mimo to regularne dbanie o czystość znacznie ułatwi Ci zadanie i sprawi, że tłuszcz nie będzie zalegał w kuchence i w piekarniku. Ma to ogromne znaczenie dla smaku Twoich potraw, higieny, a także estetyki miejsca, w którym spędzasz dość dużo czasu na co dzień.

Czym czyścić kuchenkę gazową, aby uzyskać zadowalający efekt?

Najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w gotowe preparaty dedykowane do usuwania trudnych zanieczyszczeń. Doskonale sprawdzi się chemia gospodarcza przeznaczona do odtłuszczania. Wybierz taki środek, jak np. Dolphin Oil Cleaner, dostępny na stronie http://sklep.maxkomfort.com/, który rozpuści nagromadzony tłuszcz i pozwoli w łatwy sposób wyczyścić powierzchnię kuchenki. Zniweluje także nieprzyjemny zapach i pozostawi miły, cytrynowy aromat. Możesz także zdecydować się na uniwersalne mleczko do czyszczenia lub płyn w sprayu.

Jak wyczyścić kuchenkę gazową gotowymi preparatami?

Zanim przystąpisz do pracy, zdejmij palniki i ruszt, a następnie umyj je w ciepłej wodzie z dodatkiem preparatów rozpuszczających tłuszcz i brud. Czyszcząc płytę podpalnikową, zachowaj szczególną ostrożność i pamiętaj, żeby wytrzeć ją do sucha miękką ściereczką. Preparat do odtłuszczania nanieś bezpośrednio na zabrudzoną powierzchnię. Pozostaw go na kilka minut, a następnie wypoleruj płytę czystą ściereczką lub gąbką. W razie potrzeby powtórz tę czynność, aż uzyskasz zadowalający efekt.

Jak usunąć przypalony tłuszcz domowymi sposobami?

Poza środkami chemicznymi dedykowanymi do usuwania tłuszczu z kuchenki gazowej możesz sięgnąć także po domowe sposoby walki z zabrudzeniami. Poznaj ich wady oraz zalety i podejmij decyzję, czy znajdą zastosowanie w Twoim domu.

Jak usunąć tłuszcz z kuchenki gazowej octem?

Jednym ze skuteczniejszych środków jest niewątpliwie ocet. Ten preparat doskonale sprawdza się podczas porządków. Pamiętaj jedynie, żeby nie używać go w skondensowanej formie. Przygotuj roztwór z wodą 1:1 i przelej do spryskiwacza, żeby ułatwić sobie pracę. Namocz tak przygotowanym preparatem przypalony tłuszcz. Po kilku minutach zabierz się za szorowanie kuchenki.

Jak wyczyścić kuchenkę gazową sodą oczyszczoną?

Dość popularną metodą czyszczenia kuchenki gazowej jest szorowanie zabrudzeń papką przygotowaną z sody oczyszczonej i niewielkiej ilości wody. Soda ma działanie ścierające, więc poradzi sobie z przypalonym tłuszczem. Niestety sprzątanie będzie wymagało nie mało wysiłku.

Jak usunąć przypalony tłuszcz z kuchenki gazowej folią aluminiową?

Możesz zdecydować się także na sprzątanie za pomocą foli aluminiowej. Wystarczy, że przygotujesz kilka kulek i naniesiesz na nie mleczko do czyszczenia. Tak przygotowanym narzędziem pocieraj zaschnięte zabrudzenia. Ta metoda jest czasochłonna, ale uważana za skuteczniejszą niż pocieranie zanieczyszczeń gąbką.

Czy domowe sposoby na walkę z tłuszczem są bezpieczne?

Decydując się na domowe sposoby usuwania przypalonego tłuszczu z kuchenki gazowej, musisz pamiętać, że mogą wyrządzić sporo szkód. Dlatego sięgaj po nie, jedynie kiedy nie masz pod ręką dedykowanej do tego celu chemii gospodarczej. Zarówno profesjonalne środki odtłuszczające, jak i uniwersalne mleczka do czyszczenia dają Ci gwarancję bezpiecznego użytkowania. Tymczasem ocet nie sprawdzi się na powierzchniach, które są wrażliwe na działanie kwasów. Charakteryzuje się niskim pH, więc może je uszkodzić. Z kolei soda oczyszczona i folia aluminiowa mogą porysować czyszczoną powierzchnię.

Już wiesz, jak usunąć przypalony tłuszcz z kuchenki gazowej. Możliwości jest wiele, więc z łatwością wybierzesz taką, która najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku i nie uszkodzi czyszczonych powierzchni.

Możliwość komentowania została wyłączona.