włosy

Jak się robi baleyage?

Niewiele koloryzacji czy fryzur można nazywać ponadczasowymi, ale z pewnością baleyage to jedna z tych, które nigdy nie wychodzą z mody.  Jest to jeden z najlepszych sposobów na subtelną zmianę w wyglądzie, która odświeży fryzurę. Obecnie baleyage w Warszawie wykonywany jest na wysokim poziomie, a znajomość różnych technik baleyage’u sprawia, że efekty są zaskakujące i wyjątkowe w zależności od fryzury.

Na czym polega baleyage?

Baleyage to jedna z metod koloryzacji włosów. Jej efektem jest nadanie refleksów włosom, najczęściej w odcieniu jaśniejszym niż naturalny. Polega na nakładaniu farby bądź rozjaśniacza na wybrane pasma włosów, najczęściej o niewielkiej grubości. Dzięki temu koloryzacja wygląda naturalnie, nawet przy rozjaśnianiu o kilka tonów. Istnieje kilka technik wykonywania tej koloryzacji. Jednymi z najpopularniejszych są klasyczny baleyage oraz soft ombre, inaczej nazywane sombre. Wśród młodszych popularne jest wykorzystanie kolorowych farb, szczególnie czerwonych, fioletowych czy niebieskich.

Baleyage a sombre

Technikę koloryzacji wybiera się na podstawie efektu, jaki chce się osiągnąć. Różnice widoczne są nie tylko w efekcie, ale również w sposobie ich wykonywania. Sombre polega na stopniowym przejściu koloru od naturalnego do farbowanego. Zwykle farbę nakłada się na włosy od ucha w dół. Baleyage można wykonywać bliżej nasady włosów. W przeciwieństwie do klasycznej techniki włosy zostają pokryte na całej szerokości, a nie tylko pojedyncze pasma. W obu przypadkach należy pamiętać o wykonaniu odpowiedniego przejścia pomiędzy odrostem a nakładaną farbą. W tym celu najlepiej wybrać do doświadczonego fryzjera.

Obecnie baleyage oraz sombre w Warszawie wykonywane jest w niemalże każdym salonie fryzjerskim. Widełki cenowe wahają się w bardzo szerokim zakresie, w zależności od lokalizacji salonu, doświadczenia kadry pracowniczej oraz prestiżu salonu. Baleyage wykonany w wysokiej jakości jest wart wyższej ceny, niezależnie od wyboru techniki. Dzięki stopniowemu przejściu pomiędzy koloryzacją a odrostem fryzura przez długi czas wygląda estetycznie i naturalnie, nie potrzeba często odświeżać koloru. Wystarczy raz do czterech razy w ciągu roku, w zależności od upodobań i szybkości porostu włosów.

Jak wykonuje się baleyage?

Najbardziej znane są dwie metody wykonywania tej koloryzacji. Ich zaletą jest to, że mogą być wykonywane zarówno w salonie fryzjerskim, jak i w warunkach domowych. Najprostszym sposobem jest wykorzystanie czepka. Można zakupić wielorazowy czepek z dziurami lub zwykły foliowy, w którym należy wykonać dziury. Cienkie pasma włosów wyciąga się przez otwory, a następnie pokryć farbą i trzymać według zaleceń producenta produktu. Druga metoda wykorzystuje folię aluminiową, którą należy podzielić na mniejsze kawałki, a następnie nałożyć farbę i zawinąć w folię. Mniej popularną, ale ciekawą metodą, jest nakładanie farby czystą szczoteczką do tuszu do rzęs lub grzebykiem do brwi. W ten sposób wykorzystuje się bardzo małą ilość farby, przez co efektem są naturalne refleksy.

Możliwość komentowania została wyłączona.