makijaż

Czy makijaż permanentny brwi jest dla każdego?

Każdego dnia możemy podkreślać swoje brwi różnymi kosmetykami. Często jest to jednak czasochłonne, a dodatkowo otrzymanie zamierzonego efektu wymaga odpowiednich umiejętności i dobrych kosmetyków. Makijażu permanentny pozwala na utrzymanie rezultatów długoterminowych, a brwi zostaną wystylizowane tak, jak tego chcemy.

Czym jest makijaż permanentny i u kogo się sprawdzi? Brwi permanentne Katowice

Makijaż permanentny to metoda ozdabiania ciała, która pozostaje widoczna przez dłuższy czas – nawet do kilku lat. Z tego powodu porównuje się go nawet do tatuażu. Wykonanie go będzie się wiązać również ze sposobem jego nakładania, który oparty jest na wprowadzaniu barwnika do głębszych warstw skóry. Jest to możliwe za sprawą zastosowania specjalnego aparatu igłowego. Może być on wyposażony w jedną albo wiele igieł jednorazowego użytku. Na makijaż permanentny brwi decydują się różne kobiety. Zazwyczaj ze względów estetycznych, ale sprawdzi się świetnie u osób, u których występują asymetrie lub ubytki w obrębie łuków brwiowych.

To świetne rozwiązanie dla tych, którzy zmagają się z problemem łysienia lub utraciły brwi z powodu działania chemioterapii lub poparzeń. W ofercie salonów kosmetycznych możemy znaleźć propozycje zabiegów wykonywania makijażu permanentnego brwi przy użyciu różnych metod. Każda z nich ma inną charakterystykę, dlatego wpisując w wyszukiwarkę hasło „makijaż permanentny Katowice” zapoznajmy się dokładnie, co oferuje dany salon. Ułatwi to wybór metody najlepszej dla danej osoby, dlatego należy wziąć pod uwagę swoje oczekiwania względem makijażu. 

Czy to może zaszkodzić?

Przed wykonaniem makijażu brwi należy upewnić się, czy nie spowoduje on reakcji alergicznych. Aby to sprawdzić, można wprowadzić się niewielką ilość barwnika w skórę w niewidocznym miejscu. Taką próbę uczuleniową przeprowadza się cztery tygodnie przed wykonaniem trwałego makijażu. Po upływie tego czasu sprawdza się, czy nie wystąpiło zaczerwienienie lub obrzęk.

Warto wykonać próbę uczuleniową, ponieważ istnieje ryzyko wystąpienia powikłań z powodu potencjalnej alergii na składniki barwnika. Nie zawsze można przewidzieć intensywność tego typu reakcji, więc nie powinno się ich ignorować. Makijaż permanentny z reguły nie stwarza ryzyka innych szkodliwych czynników, ale powinno się wziąć pod uwagę sposób, w jaki zostanie wykonany. W sytuacji, jeśli zabieg zostanie przeprowadzi osoba niewykwalifikowana, może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji, czyli wystąpienie obrzęku, stanów zapalnych, czy ropni. Szukając usługi brwi permanentne – Katowice miejmy na uwadze wszelkie środki ostrożności.

Makijaż permanentny brwi – jakie są przeciwskazania?

Jeśli odczuwamy dolegliwości związane z infekcją wirusową lub bakteryjną, wówczas najlepiej przesunąć termin w salonie kosmetycznym. Przeciwwskazania dotyczą też osób chorujących na cukrzycę, ponieważ proces gojenia się może się wydłużyć, co będzie przyczyną powstania stanu zapalnego. Najlepiej skonsultować z lekarzem, by zapytać o jego opinię. 

Możliwość komentowania została wyłączona.