kevin-baquerizo-lJewNo29uf0-unsplash

Brodziki prysznicowe – jaki rodzaj wybrać?

Dobór odpowiedniego brodzika prysznicowego wymaga uwzględnienia wielu czynników. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaka kabina prysznicowa najlepiej sprawdzi się w Twojej łazience, kluczowym aspektem będzie wybór brodzika. Jego kształt i wymiary muszą być w pełni kompatybilne z resztą kabiny. Poza tym, brodziki prysznicowe powinny dobrze wpasowywać się w przestrzeń oraz stanowić dobrą odpowiedź na zapotrzebowanie korzystających z nich osób. Dzięki bogatej ofercie możliwy jest wybór odpowiedniego modelu do każdej sytuacji. 

Wybór kształtu brodzika

Jednymi z najczęściej wybieranych są brodziki prysznicowe półokrągłe. Zazwyczaj umożliwiają najbardziej korzystne zagospodarowanie przestrzeni. Jeśli w Twojej łazience możliwe jest zainstalowanie kabiny w narożniku między dwoma ścianami, polecany jest właśnie taki model. To korzystne rozwiązanie w małych łazienkach. Półokrągły brodzik prysznicowy zajmie niewiele miejsca, a jego kształt zapewni Ci komfortową ilość przestrzeni wewnątrz kabiny. 

Za modele o standardowym kształcie i rozmiarze uznawane są kwadratowe brodziki prysznicowe o wymiarach 90×90. Taka wielkość zapewnia optymalną wygodę użytkowania. Możliwe jest dopasowanie jej do większości łazienek. Jeśli jej wybór nie będzie zaburzał wygodnego poruszania się po pomieszczeniu, możesz uznać ją za jedno z lepszych rozwiązań. 

Opcją wybieraną chętnie z wielu powodów są brodziki prysznicowe prostokątne. Mniejsze rozmiary doskonale sprawdzą się ustawione wzdłuż ściany w niewielkich łazienkach. Jeżeli w Twoim pomieszczeniu sanitarnym nie mieści się standardowy brodzik 90×90, warto zastanowić się nad dopasowaniem prostokątnego modelu. Małe kabiny kwadratowe nie są szczególnie wygodne. Dobrym pomysłem może być na przykład wybór brodzika prysznicowego o wymiarach 70×80. Przy małej ilości miejsca, takie rozwiązanie zapewni możliwie maksymalny komfort użytkowania. Prostokątny brodzik prysznicowy jest jednym z bardziej cenionych rozwiązań przez właścicieli dużych łazienek. Jego główne atuty to wygoda związana z dużą ilością miejsca i ciekawe możliwości aranżacyjne. 

Brodziki prysznicowe płytkie czy głębokie?

Głębokość brodzika ma duży wpływ na komfort jego użytkowania i musi być dopasowana do Twoich potrzeb. Coraz większą popularnością cieszą się płytkie brodziki prysznicowe. Z ich wykorzystaniem tworzonych jest wiele najmodniejszych aktualnie aranżacji. To nie jedyne ich zalety. Brodziki wpuszczane w posadzkę ułatwiają dostęp do kabiny m. in. osobom poruszającym się na wózku. Zwiększą również bezpieczeństwo osób starszych i posiadających trudności w poruszaniu się. Płytki brodzik będzie również dobrym rozwiązaniem w domach, w których mieszkają małe dzieci. Sklep Lamco oferuje między innymi brodziki posadzkowe w różnych kształtach i rozmiarach. 

Jakie są zalety głębokich brodzików prysznicowych? Przede wszystkim wiele z nich zaopatrzonych jest w siedzisko, umożliwiając mycie się na siedząco. Może to być dobry wybór w przypadku dzieci kilkuletnich. Głęboki brodzik posiada również wiele praktycznych zastosowań. Możliwe jest między innymi wykorzystanie go do ręcznego wyprania ubrań w razie takiej potrzeby. Przede wszystkim jednak wybór brodzika o większej głębokości zmniejsza ryzyko zalania łazienki. Przy montowaniu każdego brodzika, należy zadbać o odpowiedni odpływ wody. Dla wygody i bezpieczeństwa zarówno kratka odpływu, jak i syfon muszą być przemyślanie dobrane i odpowiednio umiejscowione. Przy zastosowaniu brodzików posadzkowych, konieczna jest szczególna dbałość o stałą drożność odpływu. W domach, w których mieszka wiele osób, nie jest to łatwe zadanie. Nawet niewielki brodzik o wymiarach 70×80 bez odpowiedniej drożności, może doprowadzić do zalania dużej powierzchni łazienki. Brodziki prysznicowe głębokie chronią pomieszczenie przed zalaniem. W razie problemów z odpływem wody zatrzymuje się ona wewnątrz kabiny. 

Brodzik odpowiedni dla Ciebie powinien być dopasowany do wielkości Twojej łazienki, zapotrzebowania mieszkańców domu i indywidualnych preferencji. W razie problemów z podjęciem decyzji możesz liczyć na pomoc pracowników sklepu. 

Jedna odpowiedź