samochód

Auta które najbardziej opłaca się kupić

Większość osób pragnie mieć w swoim garażu auto, na którym nie chce zbytnio stracić w perspektywie lat. Wiadomo, że samochody nie są dobrymi inwestycjami i raczej trudno na nich zarobić, użytkując je kilka lat. Po pewnym czasie jednak właściciele decydują się na sprzedaż w dobrej cenie, która ma się różnić w jak najmniejszym stopniu od kosztu zakupu tego pojazdu. Wiadomo, że kupowanie samochodów z dużym silnikiem znanych marek spowoduje dużą utratę wartości w ciągu kilku lat. Każdy ma indywidualne preferencje co do modelu, ale część osób chce jeździć komfortowym autem przez dłuższy czas i odzyskać większą część pieniędzy w czasie sprzedaży.

Jak wybrać najbardziej opłacalne auto, na którym stracisz najmniej w czasie sprzedaży?

Istnieją takie marki i modele aut, które warto kupić, ponieważ nie traci się tak dużo pieniędzy w ciągu użytkowania. Trzeba pamiętać, że im szybciej sprzedasz pojazd, tym mniej obniżysz cenę, aby zachęcić potencjalnych kupców. Marką, którą najłatwiej sprzedać i nie stracisz zbytnio na wartości, jest Volkswagen. Ceny za poszczególne modele mogą być różne, ale posiadając jeden z tych samochodów, nie powinieneś mieć większych problemów ze sprzedaniem go w krótkim czasie.

W czołówce rankingu samochodów, które można szybko sprzedać, są Opel i Ford. W większość najłatwiej się sprzedaje auta najbardziej popularne oraz najczęściej popularne na polskich drogach. W dalszej kolejności w tym rankingu występują Audi, BMW i Renault, ale w tych przypadkach pojazdy z mocniejszym silnikiem oraz młodsze tracą sporo na wartości, jednak są dość łatwe do sprzedania.

Często dzieje się tak, że w obrębie marki jedne modele są łatwiejsze do zbycia, a na klienta zainteresowanego innymi można czekać przez dłuższy czas. Na przykład BMW serii 3 jest najbardziej popularny wśród aut tego niemieckiego producenta na rynku wtórnym. Chętnie wybierane są też BMW serii 5. Natomiast właściciele pozostałych modeli dość często miewają trudności ze sprzedażą w Polsce. Najbardziej popularne modele aut, których istnieje najwięcej na rynku i są one poszukiwane przez klientów, stanowią Audi A4, Volkswagen Golf, Opel Astra, Volkswagen Passat, BMW X3 i Ford Focus.

Jakie poszczególne parametry wpływają na to, jakie auto lepiej kupić, aby można byłoby je łatwiej sprzedać w przyszłości?

W tej chwili trzeba zwrócić uwagę na to, że społeczeństwo staje się bardziej ekologiczne, dlatego lepiej jest kupić samochód na benzynę lub hybrydowy, ponieważ auta z silnikiem diesla mogą być powoli wycofywane. Już obserwuje się znaczny spadek ogłoszeń dotyczących pojazdów napędzanych jednostkami trzeciego typu. To w pewnym momencie może spowodować, że nie będzie chętnych na takie auta i sprzedaż samochodu będzie bardzo trudna. Do trudności przyczynia się także fakt, że niektóre miasta mogą zakazać wjazdu tego typu samochodów.

Kiedy nie chcesz mieć większych problemów ze sprzedażą i nie tracić na cenie, to warto postawić na samochody typu kombi i SUV, które są najpopularniejszymi typami nadwozia, jakie jeżdżą po polskich drogach. Dlatego zawsze trzeba zastanowić się, jakie auto warto kupić oraz jaki dokładnie model wybrać, aby stracić na nim jak najmniej w perspektywie lat.

Które auta tracą najwięcej na wartości w perspektywie lat?

Najwięcej traci się na wartości auta, kiedy kupuje się je prosto z salonu. Tak naprawdę już w momencie wyjazdu z takiego miejsca samochód kosztuje znacznie mniej. W przypadku decydowania się na zakup nowego auta masz pewność, że zostanie ono dobrze skonfigurowane, ale też nie będzie po żadnym wypadku.

Kiedy zdecydujesz się na model w bogatszej wersji, ale też o mocniejszym silniku, to samochód straci na wartości nawet kilkanaście tysięcy złotych w ciągu roku. Najlepiej jest kupić auto, które ma od 3 do 5 lat, bo w takim przypadku trochę mniej stracisz, ale też zapewnisz sobie jazdę w komfortowych warunkach.

Kiedy chcesz porównać dane modele, to warto skorzystać ze strony https://www.autotesto.pl/sprawdzanie-auta-szczecin/, gdzie sprawdzisz wszystkie interesujące Cię parametry.

Możliwość komentowania została wyłączona.