2808-scaled

Rolety antywłamaniowe

Rolety antywłamaniowe z pewnością przydadzą się każdemu. Warto zapoznać się z ofertą firm sprzedających tego typu rozwiązania, abyśmy mogli czuć się w pełni bezpiecznie we własnym domu, a także chronić naszych bliskich.

 

Rolety antywłamaniowe – koszt

Nie można jednoznacznie określić, ile kosztują rolety antywłamaniowe. Ceny wahają się w zależności od kilku czynników. Najważniejszym z nich jest skala bezpieczeństwa. Cena rolet antywłamaniowych, które posiadają skalę bezpieczeństwa RC1, będzie z pewnością niższa, niż tych oznaczonych skalą wyższą, czyli RC2. Na cenę rolet mają także wpływ mniej istotne czynniki jak wygląd czy marka.

 

Rolety antywłamaniowe właściwości

Rolety antywłamaniowe skutecznie uniemożliwiają włamanie do mieszkania czy domu, aby jednak roleta spełniała rolę antywłamaniowej – musi być odpowiednio wzmocniona oraz przymocowana do ścian budynku. Rolety antywłamaniowe chronią jednak nie tylko przed włamaniem. Ich zadaniem jest także ochrona przed różnymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak: deszcz, wiatr czy śnieg. Dzięki nim w okresie zimowym możemy zaoszczędzić na ogrzewaniu, ponieważ bardzo dobrze zabezpieczają dom przed utratą ciepła. Dzięki nim koszty ogrzewania mogą spaść nawet o trzydzieści procent. Latem chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczeń. Dzięki temu, że chronią szybę okienną od zewnątrz – nie pozwalają promieniom słonecznym dotrzeć do szyby. Jest to przeciwieństwo rolet wewnętrznych, które jedynie ”zasłaniają” szybę od środka, nie izolując jednak promieni słonecznych padających na nią. Dzięki roletom zewnętrznym antywłamaniowym możemy latem cieszyć się w mieszkaniu przyjemnym chłodem. Stanowią także świetną izolację akustyczną przed nieprzyjemnymi dźwiękami z ulicy. Dzięki roletom antywłamaniowym domownicy czują się o wiele bezpieczniej, pomagają one także w zachowaniu prywatności. Rolety pełnią również funkcję ozdobną. Dzięki nim możemy nadać odpowiedni charakter ścianom naszego lokum.

 

Podsumowując – zakup rolet antywłamaniowych to bardzo dobra inwestycja na lata. Każdy, kto myśli poważnie o bezpieczeństwie swoim i swojej rodziny – powinien rozważyć zamontowanie odpowiednich rolet antywłamaniowych

Jedna odpowiedź

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *