modern-interior-loft-style-barn-sliding-wooden-door-loft-room

Nowoczesna stodoła

W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się nietuzinkowe, a także oryginalne projekty wnętrz i domów, jednak czerpiące z tradycji. Jedną z takich propozycji jest projekt nowoczesnej stodoły. Budynki wykonane w ten sposób wizualnie przypominają wiejską stodołę, jednak mają w sobie nowoczesny „twist”. Ich cechą charakterystyczną jest prosta forma. Zwykle posiadają dwuspadowy dach o prostej konstrukcji oraz jedną lub czasem dwie kondygnacje. Warto zapoznać się bliżej z informacjami na ich temat.

 

Nowoczesne stodoły – czym są?

Projekty domów „nowoczesne stodoły” zyskują wielu zwolenników. Wpływ na to mają ich najważniejsze cechy:

  • dwuspadowy dach,
  • duże przeszklenie,
  • wykończenie elewacji materiałami naturalnymi,
  • minimalizm,
  • stosowanie rozwiązań energooszczędnych,stodoła
  • przestronne wnętrza,
  • wysoki sufit.

 

Krótko mówiąc, takie budynki to doskonałe połączenie tradycji z nowoczesnością. Idealnie wpasowują się one w najnowsze trendy, które zakładają powrót do natury i dbałość o środowisko naturalne.

Nowoczesne stodoły projekty

Dostępnych jest bardzo wiele atrakcyjnych projektów domów nowoczesnych stodół. Do wyboru są między innymi domy jednorodzinne o powierzchni od 60 do około 200 metrów kwadratowych. Ponadto ciekawym rozwiązaniem są mniejsze domki o powierzchni nawet do 20 metrów kwadratowych.

Jak wspomniano wcześniej, budynki tego typu składają się z jednej lub ewentualnie dwóch kondygnacji. W niektórych przypadkach mają użytkowe poddasze. Ciekawym rozwiązaniem są domy z salonem, który sięga dachu. Zastosowanie takiego rozwiązania jest bardzo atrakcyjne wizualnie i zapewnia także niesamowite warunki akustyczne.

Dodatkowo warto podkreślić, że zdecydowana większość projektów takich domów ma spory taras lub werandę. Autorzy projektów zadbali o wszelkie, nawet najdrobniejsze cechy nowych stodół. Obecność panoramicznych okien pozwala nie tylko na uzyskanie wspaniałego widoku na ogród, ale także na naturalne doświetlenie pomieszczeń.

Budowa domów w formie nowoczesnej stodoły nie odbiega niczym od budowy tradycyjnych zabudowań. Zgodnie z preferencjami inwestora budynki mogą mieć jedną lub wiele brył. Dzięki temu dostępne są proste oraz bardziej skomplikowane i rozbudowane rozwiązania.

 

Piękny wyraz tradycji

Nowoczesne stodoły to wyjątkowe połączenie tradycji i rustykalnych rozwiązań oraz nowoczesności. Prosta bryła i kształt dachu z pewnością nasuwa skojarzenia ze starszymi zabudowaniami, które miały charakter czysto gospodarczy. Jednak z uwagi na to, że dzisiaj w modzie jest minimalizm, takie rozwiązanie świetnie się sprawdza i pasuje do wiejskiego otoczenia, chociaż takie budowle można spotkać także na przedmieściach największych miast.

Wnętrza domów-stodół dają naprawdę duże możliwości aranżacyjne. Odsłonięte więźby dachowe dodają uroku i wprowadzają niepowtarzalny klimat. Dobrym dopełnieniem są stylowe meble, a także nowoczesny sprzęt i niewielka ilość dekoracji. Prostota jest kluczem do osiągnięcia niesamowitych efektów.

Jedna odpowiedź

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *