dane-deaner-_-KLkj7on_c-unsplash

Meble do biura – jakie wybrać?

Aby każdy pracownik biurowy chętnie przychodził do swojego miejsca pracy, warto dołożyć starań, by w jego wnętrzach panował przyjemny klimat. Dobrze, gdy wybór mebli biurowych i pracowniczych jest dobrze przemyślany i są one przede wszystkim funkcjonalne. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy urządzaniu tego pomieszczenia i jakie meble do biura będą najlepsze.

Jakie meble biurowe wybrać ?

Nie od dziś wiadomo, że podstawą każdego biura są odpowiednio dobrane meble. Właściwy ich dobór wpłynie pozytywnie na funkcjonalność oraz na ogólne wrażenie firmy, jakie wywiera na klientach oraz pracownikach. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, dobrze jest sporządzić plan pomieszczenia, zwracając uwagę na takie ważne elementy, jak np. rozmieszczenie gniazdek elektrycznych, umiejscowienie okien. Jeżeli zależy Ci na harmonijnym i spójnym wnętrzu, dobrze jest od razu skompletować cały zestaw mebli do biura, np. zestaw FLEX. Dokupując później elementy spoza posiadanego kompletu, możesz zaburzyć wygląd pomieszczenia.

Stoły lub biurka oraz krzesła to podstawowe wyposażenie większości miejsc pracy. Biurko powinno przede wszystkim być wygodne dla pracownika. Ponadto, musi zostać dostosowane do sprzętu komputerowego, mieć nadstawkę na monitor oraz półkę na klawiaturę. Każdy mebel w biurze powinien posiadać wbudowane półki, dzięki czemu łatwiej będzie zachować porządek w miejscu pracy. Wybierając meble biurowe i pracownicze, dobrze wybrać takie modele, które mają sporą ilość przegródek czy też system sprawnego przechowywania, np. dokumentów.

Kolejnym istotnym elementem, wchodzącego w skład mebli biurowych i pracowniczych, jest fotel komputerowy. Najlepszym rozwiązaniem są modele, które pozwalają na dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb i cech każdego z pracowników. Niezmiernie ważna jest elastyczność wysokości siedziska, lecz dobrze, gdy posiada dodatkowe funkcje, takie jak: regulacja stopnia odchylenia zagłówka oraz jego wysokości. Zgodnie z zasadami ergonomii, fotel powinien posiadać kształt dostosowany do naturalnych krzywizn w ciele człowieka. Dobrze, gdy jest wyposażony w podpórki pod łokcie. Warto wybierać modele z tkanin naturalnych, gdyż znacznie poprawiają komfort pracy, co jest szczególnie ważne podczas upalnych dni.

Biuro to nie tylko miejsce pracy, ale również miejsce, gdzie często Twoi pracownicy spożywają posiłki. Dlatego nie można zapomnieć o stole i krzesłach do części jadalnianej, w której to pracownicy spędzają przerwy i nabierają sił na kolejne zadania.

Inne niezbędne elementy

Czymś, co jest niezbędne w każdym biurze, są wszelkie elementy, które służą do przechowywania i magazynowania. Tak więc regały i szafki to obowiązkowe meble do każdego biura. Nie muszą koniecznie służyć do przechowywania rzeczy związanych z pracą firmy – często znaleźć w nich można środki czystości, elektronikę, czy osobiste rzeczy pracowników. Być może nie wiesz, jakie meble do biura będą najlepsze – zamknięte czy otwarte? Tutaj odpowiedź zależy od prowadzonej działalności, gdyż jeżeli często w naszym biurze goszczą klienci, warto postawić na meble otwarte, służące do prezentacji towaru. Meble zamknięte z kolei, są nieco bardziej praktyczne ze względu na możliwość zabezpieczenia zawartości.
Szafy na akta są niezbędnym wyposażeniem w przedsiębiorstwach, gdzie korzysta się z papierowych wersji dokumentów. Szafa ta może być w postaci zamykanej szafy z dwuskrzydłowymi drzwiami oraz półkami wewnątrz. Czasem spotkać można ogromny regał wyposażony w mnóstwo głębokich szuflad, zazwyczaj wykonany z metalu. Mebel ten powinien mieć możliwość zamknięcia na klucz, dzięki czemu zapewni to bezpieczeństwo przechowywanych tam dokumentów.

Ważną sprawą, o której być może niektórzy zapominają, jest odpowiednie oświetlenie. Właściwie dobrane wpłynie pozytywnie na koncentrację, produktywność oraz samopoczucie pracowników. W biurze powinna znajdować się lampa wisząca, która daje efekt miłego, ciepłego światła. Dodatkowo każde stanowisko powinno być wyposażone w lampkę biurkową, która umożliwia dostosowanie oświetlenia do swoich własnych potrzeb.

Jedna odpowiedź