pexels-pixabay-157888-1-scaled

Jak dbać o skórzane torebki?

Dobrze dobrana torebka to ponadczasowy dodatek w każdej kobiecej stylizacji. Powinna rewelacyjnie się prezentować, a jednocześnie być praktyczna, poręczna i funkcjonalna. Torebki z naturalnej skóry nigdy nie wyjdą z mody. Często kojarzą się z luksusem i elegancją. Jednak aby przez wiele sezonów wyglądały olśniewająco, potrzebują troski i odpowiedniej pielęgnacji. Jak pielęgnować torebki skórzane, aby były atrakcyjne i służyły latami?

Odpowiednie warunki przechowywania kluczem do sukcesu

Kupując skórzane buty na pewno pamiętasz o odpowiednim impregnacie i wypastowaniu przed schowaniem do szafy. Odpowiednia konserwacja torebki skórzanej jest niemniej ważna. Zdarza się, że produkty z naturalnej skóry mają tendencję do pochłaniania kolorów innych materiałów. Dlatego szerokim łukiem należy omijać wszystkie farbujące części garderoby – zarówno w szafie, jak i podczas tworzenia stylizacji. Przed schowaniem torebki, powinna ona zostać dokładnie wyczyszczona, a najlepiej również zaimpregnowana. Szczególnego traktowania wymagają również torebki zamszowe – środki do ich pielęgnacji należy dobierać odpowiednio do konkretnego rodzaju.  Skóra musi oddychać – dobrym pomysłem będzie przechowywanie jej w bawełnianym worku. Jeśli czas „odpoczynku” Twojego akcesorium ma być długi – koniecznie wypełnij je czymś w środku, aby nie dopuścić do powstania odkształceń.

Złote zasady pielęgnacji

W jaki sposób czyścić skórzane torebki, aby zawsze wyglądały dobrze? Jak powszechnie wiadomo – damska torebka pomieści dosłownie wszystko! Dlatego pierwszym krokiem do odpowiedniej pielęgnacji będzie wysprzątanie wnętrza. Przykładowo, torby shopperki posiadają wyjątkowo dużą ilość kieszeni, a każda z nich powinna zostać dokładnie opróżniona. Zwykle podszewki wykonane są z bawełny. Jest ona materiałem, który łatwo wyczyścić. Z reguły wystarczy po prostu mokra ściereczka, ewentualnie nasączona odrobiną płynu do prania. Resztki środka koniecznie usuń przy pomocy wody.

Jak pielęgnować zewnętrzną warstwę skórzanej torebki? Na rynku dostępnych jest wiele środków przeznaczonych do konkretnych rodzajów skór. Jest to niezwykle ważne, ponieważ innego specyfiku potrzebuje torebka zamszowa, a innego torebka z naturalnej skóry, np. w kolorze camel. Pierwszym krokiem jednak, przed użyciem profesjonalnych specyfików, jest czyszczenie swojej torebki na bieżąco i regularne usuwanie powstających zabrudzeń. Brak szybkiej reakcji może spowodować nieodwracalne zmiany w kolorze. Następnie należy zadbać o natłuszczenie skóry. Jeśli będzie przesuszona, może zacząć pękać, co doprowadzi do utworzenia nieodwracalnych rys i szczelin. Ostatnim etapem jest zaimpregnowanie torebki preparatem zakupionym w sklepie, odpowiadającym konkretnemu rodzajowi skóry. Warto wiedzieć, że torebki lakierowane nie wymagają natłuszczania – wystarczy przetrzeć je bawełnianą ściereczką.

Jak pielęgnować skórzane torebki – domowe sposoby

Mieszanina wody z octem to najprostsza domowa metoda czyszczenia skórzanych torebek. Uważaj jednak, aby ilość roztworu była minimalna, aby nie przemoczyć i nie odbarwić materiału. Przy wyjątkowo uporczywych plamach, może sprawdzić się sok z cebuli bądź mydło oliwkowe. Doskonałe, naturalne środki natłuszczające to olejek rycynowy lub olej z siemienia lnianego. Torebki posiadające błyszczące powierzchnie można potraktować woskiem pszczelim, który nada im jeszcze więcej blasku. Czasem warto postawić na najprostsze możliwe rozwiązania. Chusteczki dla dzieci poradzą sobie z niejedną plamą, a w swoim składzie nie posiadają składników, które mogłyby być szkodliwe dla skóry. Jeżeli torebka jest w jasnym kolorze – może sprawdzić się zwykła gumka do ścierania. Więcej porad na ten temat dostępnych jest na niezawodnej stronie https://www.torebki-skorzane.com.pl/.

Skórzane torebki to niepodważalny „must have” w każdej kobiecej szafie. Mogą być one dopełnieniem wielu codziennych stylizacji, jednak aby spełniały swoją rolę przez wiele sezonów, potrzebują wiele uwagi i odpowiedniej pielęgnacji. Najpierw należy jednak zaopatrzyć się w wiedzę dotyczącą prawidłowej konserwacji i przechowywania. Przede wszystkim pamiętaj o dobieraniu środków do konkretnego rodzaju skóry, a Twoja torebka posłuży Ci przez wiele lat.

Jedna odpowiedź